SON DAKİKA

SUUDİLERDEN TÜRK MİLLETİNE NEFRET DİZİSİ! ‘ATEŞ KRALLIKLARI’

Türkiye’de henüz bilinmeyen, Memlük ve Osmanlı savaşlarını konu edinen Kingdoms of Fire adlı dizi ilerleyen günlerde yayınlanmaya başlayacak.

Bu haber 14 Kasım 2019 - 21:26 'de eklendi. Son Güncelleme14 Kasım 2019 - 21:49
Atatürk'ün Katilleri

Birleşik Arap Emirlikleri kökenli Genomedia Studios ve önce İngiltere Londra’da kurulan ve sonra Orta Doğu’ya taşınan, tüm Arap coğrafyasında yayın yapan bir sürü kanalı olan Suudi MBC’nin ortaklığı ile bir dizi geliyor. Kingdoms of Fire (ممالك النار Mamalik Alnaar) ! Bu arada MBC’nin Türk dizilerini yayından kaldırdığını ve kendilerince ambargo uyguladıklarını da hatırlatalım, çok eski değil daha birkaç ay öncesinin kararı…

Kingdoms of Fire, Memlük ve Osmanlı savaşlarını konu ediniyor. İlk yayınlanan videosuna bakacak olursak Osmanlı İmparatorluğu’nu hiç iyi göstermemektedir. Gelenin “şer” olduğu, “toprak çaldığı” gibi ithamların bulunduğu diyaloglarda da görülmektedir.

Arap yayın grubu MBC, Osmanlı’nın Araplara yaptığı zorbalıkları anlatan dizi Mamlakaat Al-Nar hazırlamıştır. Türk gaddarlığını anlatan diziyi İngiliz Peter Weber yönetmiştir.

Suudi sermayesi ile çekilen dizide, sım Sension Memlük Sultanı Tumanbay’ın “işgalci” Yavuz Sultan Selim ile mücadelesi konu edilecektir. Asıl amaçları Arap halkına Türk düşmanlığını aşılamak ve siyaset arenasındaki düşmanlığını TV ekranına yansıtılacaktır.

Suudi Prens Velid Bin İbrahim’in sahibi olduğu O3 medya Türkiye’de daha önce Vatanım Sensin dizisini yapmıştır.

İşte dizinin  Arapça Fragmanları

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!