SON DAKİKA

Suudiler, Türk Bayrağı’nı Koymadı: Bakan Çavuşoğlu Fotoğrafı Kesti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Suudi Dışişleri Bakanı ile yaptığı görüşmede salona Türk bayrağı konulmadı. Çavuşoğlu, fotoğrafın küçük halini paylaşarak masadaki minik bayrakları gösterdi.

Bu haber 17 Temmuz 2021 - 18:07 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Özbekistan’ın ev sahipliği yaptığı “Orta ve Güney Asya: Bölgesel Bağlantısallık, Sınamalar ve Fırsatlar” konulu uluslararası konferansta bir dizi temaslarda bulundu. 

Çavuşoğlu’nun yaptığı görüşmelerden en çarpıcı olanı Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faisal bin Ferhan ile yaptığı toplantıydı.

Ancak toplantıdaki bir detay dikkat çekti. Suudi Arabistan heyetinin kullandığı odaya sadece Suud rejiminin bayrağı konulmuş, Türk bayrağı ise masaya minyatür olarak iliştirilmişti. 

TOPLANTIDAKİ BAYRAK SKANDALININ DETAYLARI DAHA DA CAN SIKICI!

Diplomatik teamülleri yerle yeksan ederek Türkiye’yi adeta aşağılayan Suudi Arabistan, Türk bayrağını sadece sehbanın üzerine iliştirmesi tepki çekti.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu odanın genel halini gösteren fotoğrafı paylaşmak yerine, kareyi küçülterek  sadece masadaki mini Türk bayrağını gösterir şekilde paylaşımda bulundu.

İşte o skandal fotoğraflar;

NE OLMUŞTU

Mevlüt Çavuşoğlu, Suudi Arabistan’da Arap mevkidaşı Faisal bin Ferhan ile görüştü. Çavuşoğlu, görüşmeye dair sosyal medya hesabından “Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faisal bin Ferhan ile yararlı bir görüşme gerçekleştirdik” paylaşımında bulunmuştu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!