SON DAKİKA

Susurluk Kazası Davasının Avukatı İsmail Kavşut Evinde Ölü Bulundu

Balıkesir’de, 1996 yılında meydana gelen ‘Susurluk kazası’ndaki kamyonun şoförü Hasan Gökçe’nin bir dönem avukatlığını yapan İsmail Kavşut (62), evinde ölü bulundu.

Bu haber 19 Mart 2021 - 14:45 'de eklendi. Son Güncelleme19 Mart 2021 - 14:57
Abone ol

Balıkesir Barosu’na kayıtlı olan avukat İsmail Kavşut’un Susurluk’taki evinde hareketsiz yattığını gören yakınları, durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Sağlık ekiplerince yapılan kontrolde, Kavşut’un öldüğü belirlendi.

BURSA ADLİ TIP KURUMU’NA GÖNDERİLDİ

Belediye tabibince yapılan ilk değerlendirmede Kavşut’un kalp krizine bağlı olarak hayatını kaybettiği ihtimali üzerinde duruldu. Kavşut’un cansız bedeni, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

KAMYON ŞOFÖRÜNÜ SAVUNMUŞTU

Avukat İsmail Kavşut’un, 3 Kasım 1996’da Susurluk’ta meydana gelen ve Abdullah Çatlı’nın ölümüyle sonuçlanan kazadaki kamyon şoförü Hasan Gökçe’nin avukatlığını yaptığı öğrenildi.

SUSURLUK KAZASI NEDİR?

İlk bakışta basit bir trafik kazası gibi görünen olay aslında çok sıkıntılı bir suç zincirinin kırılma noktalarını ortaya çıkarmıştı. 1996 yılının Kasım’ında Susurluk Uçakyolu mevkiinde Mercedes marka bir lüks araç öndeki seyir halindeki kamyona arkadan çarpar.

Buraya kadar her şey çok normal gözükürken araçta bulunan 3 kişi hayatını kaybeder ve yaralı olarak hastaneye kaldırılan kazazedenin ise hayati tehlikesinin bulunmadığı açıklanır.

Olay yerinde yapılan araştırmaların sonucunda kazada hayatını kaybedenlerin aslında İstanbul eski Emniyet Müdür Yardımcısı olan Hüseyin Kocadağ, Mehmet Özbay adına düzenlenen kimlikle dolaşan Abdullah Çatlı ve bayan arkadaşı olduğu tespit edilmiştir. Fakat gerçek daha da vahimdir.

Eski Emniyet Müdür Yardımcısı aslında Abdullah Çatlı ve sevgilisi olan Gonca Us’a eşlik ederek suç zincirine dahil olduğunu göstermiştir.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Olaydan yaralı olarak kurtulan diğer kazazede ise DYP Şanlıurfa Milletvekili Sedat Edip Bucak olduğu tespit edilmiştir.

Böylece ülkedeki “temiz siyaset” adı altında sürdürülen kirli yönetim, çarpık ilişkiler ve devlet-mafya-siyaset üçgeni ortaya çıkmıştı. Abdullah Çatlı 5 Kasım 1996 yılında Nevşehir’de 4500 kişinin katıldığı cenaze töreniyle toprağa verilmiştir.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!