SON DAKİKA

SURİYELİLER SAĞLIK HİZMETİNDEN BEDAVA YARARLANIRKEN 5 MİLYON TÜRK VATANDAŞI YARARLANAMAYACAK

5 milyonu aşkın Suriyeli sığınmacının Sağlık hizmetlerinden bedava yararlandığı Türkiye’de, Genel Sağlık Sigortası primini ödeyemeyen yaklaşık 5 milyon vatandaşın 2020 itibariyle sağlık hizmetlerinde faydalanamayabileceği ifade edildi.

Bu haber 30 Aralık 2019 - 22:44 'de eklendi.
Abone ol

Yoksulluk ve işsizlik nedeniyle; milyonlarca vatandaş GSS prim borçlarının yeniden yapılandırılarak faizlerinin silinmesine, 12 -18 ay taksitlendirilmesine ve 2 yıl içinde 3 kez ertelenmesine rağmen GSS prim borçlarını ödeyemiyor.

Prim borçlarını ödemeyen Genel Sağlık Sigortası (GSS) ve Bağ-Kur’lu vatandaşların Sağlık Bakanlığı hastaneleri ile kamu üniversite hastanelerinde sağlık hizmetlerinden faydalanması için verilen süre ise 31 Aralık’ta sona eriyor.

Yaklaşık 5 milyon kişi 1 Ocak’tan itibaren kamu hastanelerinden hizmet alamama tehlikesiyle karşı karşıya.

“GAZİDEN ÜCRET ALAN SAĞLIK SİSTEMİ…”

Söz konusu duruma tepki gösteren İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Gazi Üstteğmen Ahmet Ölmez’i de hatırlatarak, “İnanılır gibi değil. Yüzünden kurşun yiyen ve dili kopup dişleri kırılan gazi Üstteğmen ücret alan sağlık sistemi Suriyeliler bedava çalışıyor. Bazıları “yok daha neler!!” diyecek. Hiç tavsiye etmem” ifadelerini kullandı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!