SURİYELİLER 2 TÜRK’Ü BIÇAKLADI !

Suriyeli oldukları ileri sürülen bir grubun ilçe halkından 2 kişiyi bıçaklaması ilçede gerginlik yaşanmasına neden oldu.

SURİYELİLER 2 TÜRK’Ü BIÇAKLADI !
Yayınlama: 17.12.2018
22
A+
A-

Uşak’ta meydana gelen olayda bıçaklama vakasını duyan ve ilçe meydanında toplanan bir grup, Suriyelilerin kaldığı evlere yürümek istedi. İlçe polisinin yetersiz kaldığı olayda, Uşak merkezden ilçeye takviye polis ve jandarma ekipleri gönderildi. Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Uşak Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ve İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal’ın, Eşme’ye giderek grubu ikna etmesiyle gerginlik sona erdi.

TARTIŞMA BIÇAKLAMAYA DÖNÜŞTÜ

Suriye uyruklu olduğu ileri sürülen 10 kişilik bir grup ile ilçede yaşayan Özgür E. ve Evren K. arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede büyüyünce gruptan bazıları, Özgür E. ve Evren K.’yı bıçaklayarak olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine yaralanan Özgür E. ve Evren K., olay yerine sevk edilen ambulansla Uşak Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

İLÇEDE GERGİN GECE

Olayın duyulmasının ardından Eşme’nin merkezinde toplanan 100 kişilik bir grup, Suriyelilerin kaldığı evlere “Eşme’de Suriyeli İstemiyoruz” sloganları atarak yürümek istedi. Bunun üzerine polis ekipleri, Suriyelerin oturduğu evlere sevk edildi. Bölgede geniş güvenlik önlemleri arttırıldı. Polis öfkeli grubu evlerin olduğu bölgeden güçlükle uzaklaştırdı.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı