SON DAKİKA

SURİYELİ SAHTE DOKTOR EVİNDEKİ ULTRASON CİHAZI İLE YAKALANDI

Konya’da evindeki ultrason cihazıyla kendi ülke vatandaşlarını muayene ettiği öne sürülen Suriyeli, polis tarafından düzenlenen operasyonla yakalandı. Mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan şüphelinin ifadesi ortaya çıktı.

Bu haber 31 Aralık 2020 - 0:20 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Merkez Selçuklu ilçesi Işıklar Mahallesi’nde yaşayan Suriyeli Hacı Ahmet Hamud’un kendisini doktor olarak tanıtıp, kendi ülkesinin vatandaşlarını muayene ettiği ihbarını alan polis, harekete geçti.

Belirlenen adrese operasyon düzenleyen polis ekipleri, Hamud’u gözaltına aldı. Evde bulunan ultrason cihazına da el konuldu.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Hacı Ahmet Hamud, işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi. Şüpheli, nöbetçi hakimlikçe adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Evinde kendi ülke vatandaşlarını muayene ettiği öne sürülen şüphelinin ifadesi de ortaya çıktı. Hamud, ifadesinde, “Suriye’de bir doktor arkadaşım vardı. Köye muhalif gruplar gelince, Esed tarafına geçti ve eşyalarının bir bölümünü götüremedi.

Götüremediği ultrason cihazını bana verdi. Ben de Türkiye’ye gelirken yanımda getirdim. Bugüne kadar kullanmadım ve eve tedavi amaçlı birini almadım. Yeni evlendim. Kız kardeşim ve eşim hamile. Kız kardeşim iki kez düştü ve bayıldı. Komşularımız bizi sevmiyor. Bu yüzden ihbar yapılmış olabilir. Kız kardeşim ve eşim de bu aleti tedavi amaçlı kullanmamışlardır.” dedi.  

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!