SON DAKİKA

SURİYE’DEN TÜRKİYE’YE SAVAŞ TEHDİDİ

Suriye’nin BM Daimi Temsilcisi Beşar Caferi, Suriye hükümetinin İdlib dahil Türkiye’nin işgalindeki tüm toprakları geri alma hakkına sahip olduğunu belirtti.

Bu haber 01 Ağustos 2018 - 10:18 'de eklendi.
Abone ol

Suriye’nin BM Daimi Temsilcisi Beşar Caferi, ülkenin güneyindeki Dera kentinin cihatçı militanlardan tamamen temizlendiğini ve ordunun kentteki operasyonu tamamladığını açıkladı.
Astana görüşmelerinde Suriye hükümetini temsil eden Caferi, Soçi’de düzenlenen 10. tur görüşmeleri kapsamında gazetecilere yaptığı açıklamada, uzun süredir operasyonların sürdüğü Dera’nın tamamının militanlardan kurtarıldığını belirtti.
Caferi, İsrail’le gerilime neden olan Golan Bölgesi’nin daha önce mevcut olan sınırlara kadar özgürleştirildiğini de ifade etti.

Türkiye yönetiminin gerilimi azaltma anlaşmasına aykırı bir şekilde İdlib’e ağır silahlarla donatılmış askeri güç gönderdiğine dikkat çeken Caferi; bunun anlaşmaya aykırı olduğunu ifade etti.
Caferi, Suriye hükümetinin İdlib dahil Türkiye’nin işgalindeki tüm toprakları geri alma hakkına sahip olduğunu belirtti.
Caferi, “Bu konuda hiçbir taviz söz konusu olamaz. Çatışmasızlık bölgelerinin yürürlükte kalma döneminin sınırı var. Suriye hükümeti olmadan bu süre uzatılamaz. Türkiye’nin işgal ettiği tüm toprakları geri almak Suriye halkının meşru hakkı” dedi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!