SON DAKİKA

Suriye’de Türkiye ile ABD arasında çatışma çıktı

Bu haber 29 Ağustos 2017 - 23:13 'de eklendi. Son Güncelleme29 Ağustos 2017 - 23:23
Abone ol

“Güçlerimiz saldırıya uğradı. Yanıt olarak ateş açıldı. Ardından da güvenli bir yere saklandılar.” Dillon, koalisyonun Türkiye destekli grupların bu eylemlerinin kabul edilemez olduğu yönünde Ankara’yı uyardığını kaydetti.

‘GÜÇLERİMİZ SALDIRIYA UĞRADI’

ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun sözcüsü Albay Ryan Dillon, Suriye’nin kuzeyindeki Menbiç yakınlarında koalisyon güçleri ile Türkiye destekli isyancı gruplar arasında silahlı çatışma çıktığını duyurdu.

Reuters’in haberine göre, Albay Ryan Dillon, “Güçlerimiz saldırıya uğradı. Yanıt olarak ateş açıldı. Ardından da güvenli bir yere saklandılar” diye açıkladı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Dillon, koalisyonun Türkiye destekli grupların bu eylemlerinin kabul edilemez olduğu yönünde Ankara’yı uyardığını kaydetti.

‘İKİ HAFTADA BİRÇOK KEZ ATEŞ AÇILDI’

Koalisyon sözcüsü, “Bölgedeki tansiyonu düşürmek amacıyla görevini icra eden devriye güçlerimize son iki haftada birçok kez ateş açıldı” ifadelerini kullanarak, “Durumu Türkiye’deki mevkidaşlarımıza bildirdik ve devriyelerimizi sürdürdük. Ancak her zaman hazırlıklıyız ve bu bölgede kendimizi korumaya hazırız” dedi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!