Privacy Policy Page
SON DAKİKA

SURİYE’DE TERÖR ÖRGÜTÜ PKK/YPG YANDAŞLARINDAN TÜRK DEVRİYESİNE SALDIRI

Türkiye ve Rusya arasındaki Soçi mutabakatı kapsamında alınan karar gereği Suriye’de ortak devriye yapan konvoydaki Türk araçlarına, YPG/PKK yandaşları tarafından yeniden saldırı gerçekleştirildi.

Bu haber 09 Kasım 2019 - 15:52 'de eklendi.
Suriye’de güvenli bölge uygulamaları kapsamında gerçekleştirilen Türk ve Rus ortak devriyesinin üçüncüsü gerçekleştirilirken, YPG/PKK yandaşları Türk askeri araçlarına yine saldırdı.Devriyeyi gerçekleştiren konvoyda yer alan Rus zırhlılarına dokunmadan sadece Türk zırhlılarına saldıran PKK/YPG yandaşları, taş ve sopalarla konvoyu yavaşlatmaya ve tahrik etmeye çalıştı. Ayrıca yanlarında getirdikleri balyozlar ile araçların üzerine çıkıp hasar vermeye çalışan terörist yandaşları, Türk askerinin karşılık vermesi beklentisi üzerine kameraları kurdu ve basını bölgeye çağırdı. Ancak, eylemleri sonuçsuz kalan terör yandaşları amaçlarına ulaşamadı.

BU İKİNCİ SALDIRI!

PKK/YPG yandaşları ikinci devriye sırasında da sadece Türk zırhlılarına saldırmışlar ve sonuç elde edememişlerdi. Aynı şekilde, taşlı ve sopalı gerçekleştirilen saldırıda, Türk ordusunun burnu bile kanamadan devriyesini tamamlamıştı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!