SON DAKİKA

SURİYE’DE RADİKAL SAFLARDA SAVAŞANLAR TÜRKİYE’DE TEHDİTLER YAĞDIRIYOR

Kimliği bilinmeyen askeri üniformalı silahlı kişiler sosyal medyada yayınlanan bir video ile tehditler savurdu.

Bu haber 15 Mayıs 2020 - 14:35 'de eklendi. Son Güncelleme15 Mayıs 2020 - 14:51

(gazeteniz.net)’te yer alan habere göre; ellerinde ağır silahlar olan üniformalı bir grup tehdit mesajı yayınladılar.

Son zamanlarda muhalifler üzerine estirilen tehdit mesajlarına bir de bu katıldı.

Kendilerini 1071 Akıncılar Cephesi olarak tanımlayan Ülkücü ve AKP’li gruplar Suriyede böyle poz veriyor.

Suriye Türkmen Dağı bölgesinde konuşlu olan Hamza Tugayları ve Sultan Murat Tugayları isimli ÖSO gruplarında bulunan AKP’li ve Ülkücü şahıslar aynı zamanda Libya’ya gönderiliyor. Sözkonusu gruplar zaman zaman açıklamalar yaparak Türkiye’de ki muhalifleri de tehdit etmekten geri durmuyor.

AKP Gençlik Kolları mensubu olan Emrah Çelik daha önce kesilmiş bir insan kafasıyla böyle poz vermekten çekinmemişti. Çelik daha sonra Türkiye’ye döndü ama hakkında bir işlem yapılmadı. Videoyu yayınlayan grup Emrah Çelik’in daha önce katıldığı bu ülkücü-AKP’li gruplar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emrah Çelik, daha önce basına ‘’Bizim Suriye’de verdiğimiz davamız Nizamil Alem için olan İslam Davası’dır. Bizim gönlümüz, ülkemizin Dünya’da Müslüman halkı adına baş olup liderlik yapmasıdır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, İslam Davası adına mücadele veren bir dava adamıdır. Kim ki Cumhurbaşkanımıza dost, biz de ona dostuz. Kim ki Türkiye Cumhurbaşkanı’na düşman ise bizler de ona düşmanız. ‘ demişti.

Kimliklerini saklayan askeri üniformalı silahlı kişiler sosyal medyada yayınlanan bir video ile tehditler savurdu. Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in cenazesine yönelik saldırıların ardından görevinden alınan Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Turan’ın sosyal medyadan tehdit  edildiğini söyleyen grup, “Ülkemizin 57’inci alayı olan ülkü ocaklarının ve onun herhangi bir bireyinin kılına zarar gelirse sizde hayali olan namlular bizde cayır cayır çalışır” dedi. 

Grup AKP-MHP ve Ülkü Ocaklarına destek içeren mesajlar verdi.

Nerede ve kim tarafından çekildiği ilk başta anlaşılmayan videoda üzerinde askeri üniforma, yüzlerinde maske ve ellerinde ağır silahlar olan kişiler, Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı’na yönelik tehditlere cevap vereceklerini belirterek, “Nefsi müdafa olursa Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı’nın görünmeyen orduları kardeşleri var. Bir gece gelir Gazi Mahallesi’nde, Irakta, Rakka’da her neredeyseniz orada hesap sorulur” ifadelerini kullandı.  

Bu arada yayın yönetmenimiz  Mustafa Seyfullah Kılıç’a ve Gazeteniz.net’e gelen bir bilgiye göre bu video Suriye’de çekildi.

Videoyu çekenlerin Türkiye’den gidip bölgedeki Türkmen gruplara katılan ülkücü ve AKP’li gruplar olduğu sözkonusu grubun Hamza Tugayı olduğu bildirildi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!