SON DAKİKA

SURİYE, “TÜRKİYE İDLİP SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRMEDİ. ASKERİ HAREKAT BAŞLATIYORUZ ” DEDİ

‘Suriye, İdlib’in doğusunda askeri seferberliğe başladı’

Bu haber 15 Ocak 2019 - 21:28 'de eklendi. 100

Sputnik’e konuşan Suriye ordusundan bir kaynak, askeri konvoyların Hama vilayetindeki Muhrada yerleşiminin yakınlarında bulunan cephenin ön hatlarına konuşlanmaya devam ettiğini aktardı.

Yetkiliye göre Muhrada, planlanan askeri operasyon kapsamında harekete geçilecek en önemli nokta. Suriye ordu kuvvetleri, militanların mevzilerinden birkaç kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Yukarıdaki 2 cephede yeni silahlı çatışmaların olabileceği dikkate alınarak ordunun savaşa tam hazır hale getirildiğini belirten yetkili, sözlerine şöyle devam etti:

“Ordu, El Nusra (HTŞ) militanlarının İdlib’i tamamen ele geçirerek diğer silahlı örgütlere boyun eğdirdiği yönündeki haberler gelmeye devam ederken kuvvetlerini yoğunlaştırmaya devem ediyor.”

Suriyeli yetkili, Türkiye’nin Soçi anlaşmalarına uygun olarak grupları silahsızlandırmak için baskı yapma, ağır silahları ve militanları bölgeden tahliye etme, ayrıca Halep-Hama ve Lazkiye-Halep transit güzergâhlarını açma gibi yükümlülüklerini tamamıyla yerine getirememesinin ardından şimdi askeri harekâtın en kısa zamanda başlayabileceğini ifade etti.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın