SON DAKİKA

Suriye Dışişleri Bakanı’ndan Türkiye Açıklaması: ”Topraklarımızdan Çekilmeli”

Suriye Dışişleri Bakanı Mikdad, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın Moskova ziyaretini değerlendirerek, Türkiye’ye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bu haber 11 Ekim 2021 - 18:52 'de eklendi.
Abone ol

Suriye’nin Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad, Beşar Esad’ın Moskova ziyaretini değerlendirdi. Suriye’nin al-Watan isimli gazetesine açıklamalarda bulunan Mikdad, üstü kapalı bir şekilde Türkiye karşıtı açıklamalarını sürdürdü.

Sözcü’nün aktardığına göre, Suriye lideri Beşar Esad’ın bir süre önce Moskova’ya yaptığı ziyareti değerlendiren Mikdad şu ifadeleri kulllandı;

“Esad’ın gerçekleştirdiği en iyi temaslardan biriydi” dedi. Mikdad, “Müttefikimiz Rusya ile terörle mücadele konusundaki ortak hedeflerimizde hiçbir anlaşmazlık yok” dedi.

“SURİYE TOPRAKLARINDAN ÇEKİLMELİ” 

Mikdad, Türkiye’nin güçlerini ülkeden çekmesi gerektiğini söylerken, “Ankara, Suriye topraklarından çekilmeli ve Suriye ile Türkiye arasındaki ilişkilerin normalleşmesini garanti edecek bir çözümü desteklemeli” dedi.

Atatürk'ün Katilleri

Öte yandan Mikdad, ABD’nin de Suriye’den çekilmesi gerektiğini dile getirerek, “ABD’lilerin ülkemizi terk etmesi için ikna edecek çok yöntemimiz var ama benim tavsiyem hiçbir zaiyat vermeden ülkeden ayrılmaları” dedi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!