SON DAKİKA

SÜREKLİ ZARAR AÇIKLAYAN ÇAYKUR 21 BİN TAKVİM ALMAK İÇİN İLANA ÇIKTI

Son yıllarda sürekli zarar eden ÇAYKUR, çay sektörü ile ilgisi olmayan alımlara devam ediyor. ÇAYKUR, bu kez de 21 bin takvim almak için ilana çıktı.

Bu haber 15 Ekim 2020 - 0:30 'de eklendi.
Abone ol

ÇAYKUR, Kamu İktisadi Teşebbüsleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname hükümlerine tabi, tüzelkişiliğe sahip, faaliyetlerinde özerk ve sorumluluğu sermayesi ile sınırlı bir iktisadi devlet teşekkülü konumunda bulunuyor.

Türkiye Varlık Fonu’na devredilen ÇAYKUR, 2017 yılında 267.7 milyon lira, 2018 yılında 657.1 milyon lira, 2019 yılında ise 733.5 milyon lira zarar etti. Kurumun Türkiye Varlık Fonu’na devredildikten sonra sürekli zarar eder hale gelmesi uzun süre tartışılmıştı. Meclis’te de konu gündeme gelmişti. 

Artan zarara karşın ÇAYKUR’un farklı alımları devam ediyor. Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü, dün masa ve duvar takvimi satın almak için ilana çıktı.

İlana göre 11 bin masa takvimi, 10 bin de duvar takvimi “yüzde 20 artar-azalır toleranslı” satın alınacak. İlanda, takvimlerin “teşekkülün ihtiyacı” olduğu belirtildi. İhale, “açık ihale” usulü ile düzenlenecek. İhaleye katılmak isteyen istekliler, teklif mektuplarını en geç 2 Kasım’a kadar gönderecek. Teklif mektupları aynı gün saat 14.00’te açılacak. İhale, ÇAYKUR Genel Müdürlüğü Satınalma Dairesi Başkanlığı’nda yapılacak.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

KİK’E DE TABİ DEĞİL!

İlanda, “Teşekkülümüz, bu ihalede ceza ve ihalelerden yasaklama hükümleri hariç 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’na tabi olmayıp satın alma ve ihale yönetmeliğimiz hükümlerince ihaleyi tamamen veya kısmen yapıp yapmamakta serbesttir” denildi. 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!