Süleymancılara ait Kaçak Yurtta Küçük Çocuğa Defalarca Tecavüz!

Süleymancılara ait kaçak yurtta bulunan küçük erkek çocuğu, Türkçe ve Kuran hocası olarak görev yapan M.Z. tarafından aylarca tecavüze uğradı. Olayın ortaya çıkmasıyla birlikte soruşturma yapan komutan tehdit edildi.

Süleymancılara ait Kaçak Yurtta Küçük Çocuğa Defalarca Tecavüz!
Yayınlama: 05.08.2022
51
A+
A-

Süleymancılara ait Kaçak Yurtta Küçük Çocuğa Defalarca Tecavüz!Gazeteci İsmail Saymaz’ın haberine göre Yalova’da Süleymancılara ait Kamiller İlim, Kültür ve Çevre Vakfı bünyesinde kaçak olarak faaliyet yürüten Halil Bağlı Talebe Yurdu’nda Türkçe ve Kuran hocası olarak görev yapan M.Z., 12 yaşındaki U.E. adlı erkek öğrenciye aylarca tecavüz etti.

BASKI YAPTILAR

Cinsel istismara uğrayan çocuk babasına haber verince yurdun müdürü İ.Ö. baba M.E.’yi “Yurdun ruhsatı yok. Kuruluş aşamasındayız. Sorun çıksın istemiyorum” diyerek ikna etmek istedi. M.E.’nin bir çocuğa daha tecavüz edildiğini söylemesinin ardından müdür İ.Ö. “Çocuğun ismini verme, akrabam olur. Kimse bilmesin” yanıtını verdi. Öfkeli baba M.E. ise “Kime tecavüz ettiyse ortaya çıkması için herkesin ismini söyleyeceğim” dedi.

SERBEST BIRAKILDI

Tecavüzcü M.Z. tutuklandı. Kaçak yurdun müdürü İ.Ö. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Serbest bırakılan müdür İ.Ö. Yalova Merkez Jandarma Karakol Komutanı Gökmen Borazan hakkında kendisine hakaret ettiği iddiasıyla şikayette bulundu.

KOMUTANI TEHDİT ETTİLER

Karakol Komutanı Gökmen Borazan, 21 Temmmuz günü Güney köyünün festival alanına gittiğinde orada bulunan müdür İ.Ö.’nün kardeşi M.S.Ö. tarafından tehdit edildi. Şikayette bulunan Borazan ifadesinde “M.S.Ö., ‘Sen Gökmen Borazan mısın?’ diye seslendi. Ben de ‘Evet, buyurun’ dedim. Elini omzuma dört-beş defa vurarak, ‘Abime hakaret ettin, sana gününü göstereceğim. Seni burada barındırmayacağım. Seni takipteyim’ diye tehditte bulundu” dedi.

KOMUTANA GÜVENLİK ÖNLEMİ

Gazeteci İsmail Saymaz, “Bugünlerde polis araçları, güvenlik için Komutan Borazan’ın lojmanın çevresinde dolaşıp duruyor. Evet, bugünleri de gördük” ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı