SON DAKİKA

SÜLEYMAN SOYLU ‘’ÇATIŞMANIN BAŞLANGICI OLACAĞINDAN KORKUYORUM’’ DEDİ

Habertürk yazarı Abdurrahman Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Trabzonlu İş İnsanları ve Bürokratları Derneği’nin (TİAB) Kadıköy’de düzenlediği sahur programına katıldı. Soylu toplantıda “Ben endişeliyim. Endişem odur ki, 23 Haziran İstanbul seçimini kullanarak Türkiye’nin istikrarına hamle yapılacak. 23 Haziran İstanbul seçimini siyasal çatışmanın, siyasal kamplaşmanın başlangıcı olacağından korkuyorum” ifadelerini kullandı.

Bu haber 30 Mayıs 2019 - 18:42 'de eklendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 23 Haziran sonrasında Türkiye’de yeni bir senaryonun ortaya konulmak istendiğini söyledi.

-“Geçen günlerde Binali Bey, Kültür Bakanıyla beraber bir gösteriye gitti. Oradakilerin bir bölümü, hiç yakışmayacak bir davranışta bulundular. Buna siyasal tecrübe, his, önsezi diyebilirsiniz. Medyada, sosyal medyada bir şeylerin hazırlandığını da izliyorum. Ben endişeliyim. Endişem odur ki, 23 Haziran İstanbul seçimini kullanarak Türkiye’nin istikrarına hamle yapılacak. 23 Haziran İstanbul seçimini siyasal çatışmanın, siyasal kamplaşmanın başlangıcı olacağından korkuyorum. İstanbul’un gücünü Türkiye’nin başka yere çekilmesinde kullanacaklar.

-İstanbul’da bir olayla karşı karşıya kaldık. Sandıklar açıldı. Biz itiraz ettik. Sandıklar açıldıkça 29 bin fark 13 bine düştü. Hep bizim tarafımıza yazıldı. 100’e yakın sandıkta Binali Ağabey’in aldığı oy 207, yazılan sıfır, aldığı oy 170, yazılan 1, aldığı oy 140, yazılan 2. Çocukluğumdan beri siyasetin içerisindeyim. Hayatımda böyle bir seçim, böyle bir kumpas, böyle bir tezgah görmedim.

-Bizim zarfın içine milletimizin koyduğu oy pusulasından hiçbir şüphemiz olmadı. Zarf tek ama içinde dört ayrı seçim var. Zarf açılıyor, belediye meclisi tamam, ilçe belediye başkanlığı tamam, muhtar seçimi tamam, ama büyükşehir belediye başkanlığında sandık sonuç tutanaklarının birbirinden farklı olduğu bir yolsuzlukla karşı karşıya kaldık.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!