Suç Örgütlerine Silah Temin Eden Çeteye Operasyon

Suç örgütlerine silah temin eden şüphelilere yönelik çalışma yapan polis ekiplerince düzenlenen operasyonda 12 şüpheli yakalandı, 64 silah ele geçirildi. Polisin ele geçirdiği silahlar arasında Belçika yapımı uzun namlulu makineli tüfek, uzun namlulu otomatik silahlar ve bir suikast silahı bulunması dikkat çekti.

Suç Örgütlerine Silah Temin Eden Çeteye Operasyon
Yayınlama: 08.06.2023
Düzenleme: 08.06.2023 13:25
178
A+
A-

Operasyonla sonuçlanan süreç, İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 6 ay önce elde ettiği bir bilgi üzerine başladı.

Polis ekipleri, suç örgütlerine silah temin eden bazı şüphelileri tespit edince harekete geçildi.

Yapılan teknik ve fiziki takip çalışmasıyla 12 şüpheli belirlendi. Araştırmaların tamamlanmasının ardından şüphelilerin bulundukları adreslere operasyon düzenlendi.

POLİSİN ELİNİ ATTIĞI HER YERDEN SİLAH ÇIKTI

Özel harekat polislerinin de destek verdiği operasyonda 12 şüpheli yakalandı. Baskın düzenlenen adresler arasındaki bir atölyede ele geçirilenler polisi bile şaşırttı.

Kurusıkı tabancaların namlularının değiştirilerek gerçek mermi atar hale getirildiği atölyede, uzun namlulu silahlar da bulundu.

Polisin neredeyse elini attığı her yerde silah bulduğu atölyedeki uzun namlulu silahların orijinal olduğu belirtildi.

AĞIR MAKİNELİ SİLAH

Operasyonda, 64 silah ele geçirildiği öğrenildi. Ele geçirilen silahlar arasında, Belçika yapımı uzun namlulu ağır makineli tüfek, 3’ü AK-47 (Kalaşnikof) tipi 9 otomatik silah, 52 ruhsatsız tabanca, 1 pompalı tüfek, 110 şarjör ve 95 mermi ele geçirildi.

Ele geçirilen silahlar emniyetin avlusunda sergilendi.

Cephaneliği andıran sergideki silahlar arasında, otomobil anahtarlığı görünümünde 2 mermi kapasiteli bir suikast silahının da bulunması dikkat çekti.

BEŞ TUTUKLAMA

Gözaltına alınan şüpheliler emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 7’si adli kontrol şartıyla serbest kalırken, 5 şüpheli tutuklandı.

KAYNAK: SÖZCÜ

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı