SON DAKİKA

STADYUM ‘KURA’ SEBEBİYLE DOLDU

Şanlıurfa’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Toplum Yararına Program kapsamında 9 ay süreyle okulların temizliğini ve çevre düzenlemesini yapmak üzere bin kişi alınacağının duyurulması üzerine rekor başvuru geldi. Geçici iş için açılan kontenjan bin kişi ile sınırlı tutulan iş için 44 bin kişinin başvurması üzerine işe alınacak kişiler stadyumda yapılan kura çekimiyle belirlendi.

Bu haber 11 Ocak 2019 - 17:24 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Kura, 11 Nisan Stadyumu’nda noter huzurunda yapıldı. İş başvurusunda bulunan kişilerin tribünleri doldurduğu stadyumda, kura çekimi ile asil ve yedek isimler belirlendi. Kuradan ismi çıkanlar işe alınacakları için büyük mutluluk yaşadı.

Bin kişilik işe 44 bin kişi başvurdu

Şanlıurfa’da, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında, Milli Eğitim Müdürlüğü’nde 9 ay süreyle çalıştırılacak bin kişilik iş için 44 bin kişi başvuruda bulundu. İşe alınacak kişilerin isimleri, stadyumda yapılan kura çekimiyle belirlendi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okullarda Toplum Yararına Program kapsamında 9 ay süreyle okulların temizliğini ve çevre düzenlemesini yapmak üzere bin kişilik kontenjan açıldı.

Başvuruların başlamasının ardından kent merkezi ve ilçelerde 44 bin kişi İş-Kur İl Müdürlüğü’ne müracaatta bulundu. Yoğun başvurunun ardından bugün 11 Nisan Stadyumu’nda noter huzurunda kura çekimi yapıldı. İş başvurusunda bulunanların tribünleri doldurduğu stadyumda yapılan kura çekimi sonunda asil ve yedek isimler belirlendi. Kurada ismi çıkanlar işe başlayacak olmanın sevincini yaşarken, ismi çıkmayanlar ise üzülerek evlerine döndü.

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!