SON DAKİKA

TERÖR

YAZAR

SOYLU’NUN UYUŞTURUCUDAN TUTUKLANAN AKP YÖNETİCİSİ İLE GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

“Namus ve şeref sözüdür, eğer bu uyuşturucu satıcılarını yerin yedi kat dibine mıhlamazsak namerdiz” diyen Süleyman Soylu’nun uyuşturucu ticareti suçundan tutuklanan AKP yöneticisi ile görüntüleri ortaya çıktı.

Bu haber 20 Mayıs 2019 - 15:25 'de eklendi. 982

16punto.com İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2018 yılı başında MEB Şura Salonu’nda düzenlenen Genel Güvenlik ve Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı’nda yaptığı konuşmada “81 ilimizde 7 kez okul çevrelerinde huzur uygulamaları yaptık. Okulun çevresinde bir uyuşturucu satıcısını gördüğümüz zaman beni ne kadar kınarlarsa kınasınlar, ne kadar eleştirirlerse eleştirsinler o uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir. Benim ülkemin gencinin canına mal olacak bir kişiye gereğini yerine getirme görevidir. Suçunu bana atsın. Bunun suçu neyse, 5 yıl içeride yatmaksa yatarız, 10 yıl içeride yatmaksa yatarız, 20 yıl içeride yatmaksa yatarız. Çok net söylüyoruz. Bu 2018 yılında bunların kafasına çökeceğiz ve milletimizi bu illetten kurtaracağız. Ben bir buçuk yıldır bu talimatı veriyorum arkadaşlara. Bulduğunuz zaman gereğini yerine getirin” diyerek uyuşturucu ile mücadele konusunda tartışılan sözler söylemişti.

Soylu bu yılın başında katıldığı bir programda da “Sadece hapse tıktığımız 57 bin uyuşturucu satıcısı değil, aynı zamanda onların örgüt yöneticilerinin de bir şekilde gereğini yerine getiriyoruz. Buradan namus ve şeref sözüdür, eğer bu uyuşturucu satıcılarını yerin yedi kat dibine mıhlamazsak namerdiz” demişti.

Uyuşturucu ile mücadele konusunda kararlı demeçler veren Soylu’nun ortaya çıkan bir görüntüsü ise kafa karıştırdı.

AKP Trabzon Ortahisar ilçe yönetiminde yönetim kurulu üyesi olan Temel Bektaşoğlu, 2008 yılında Rize’den Trabzon’a 1,5 kilo esrar getirmek isterken yakalandı. Uyuşturucu tiacreti suçundan yargılanan Bektaşoğlu’nun 6.5 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından bir kaç gün önce onandı ve cezaevine girdi.

BAKAN SOYLU İLE DOĞUM GÜNÜ KUTLAMIŞ

Uyuşturucu kaçakçılığından suçüstü olup, cezaevine giren Bektaşoğlu’nun arkadaşı ile geçtiğimi Nisan ayında Süleyman Soylu’nun makamına hediyesiyle gidip doğum gününü kutladığı görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştığı ortaya çıktı.

Süleyman Soylu’nun makamında solda kısa tişörtlü olan uyuşturucu kaçakçılığından hapse giren ve halen AKP’de yönetici olan Temel Bektaşoğlu…

Süleyman Soylu’nun makamında solda kısa tişörtlü olan uyuşturucu kaçakçılığından hapse giren ve halen AKP’de yönetici olan Temel Bektaşoğlu…

Bektaşoğlu Süleyman Soylu’nun danışmanı Ali Faik Hacıoğlu’un makamında.

Bektaşoğlu Süleyman Soylu’nun danışmanı Ali Faik Hacıoğlu’un makamında.

Merak edilen ise uyuşturucu ile mücadele konusunda kararlılık mesajı veren Soylu’nun AKP’nin bir çok etkinliğinde aktif olarak yer alan ve ilçe yöneticisi olan Temel Bektaşoğlu’nun uyuşturucu ticareti suçlaması ile yargılandığından haberinin olup olmadığı.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın