SON DAKİKA

Solcu siyasetçinin ‘Marx’ hatasını ülkücü vekil düzeltti

Sol siyasete yakın kimliği ile tanınan Esenyurt’ın eski belediye başkanı Gürbüz Çapan, kişisel Twitter hesabından, “Marx’ın güzel bir sözü var; ‘Bir kulübede saraydakinden farklı düşünülür.

Bu haber 02 Eylül 2017 - 16:13 'de eklendi.
Abone ol

Sol siyasete yakın kimliği ile tanınan Esenyurt’ın eski belediye başkanı Gürbüz Çapan, kişisel Twitter hesabından, “Marx’ın güzel bir sözü var; ‘Bir kulübede saraydakinden farklı düşünülür.’ Zafere giden 30 Ağustos’ta da iki farklı düşünce vardı” sözünü paylaştı.

Ancak eski Ülkü Ocakları Başkanı, MHP’li Atila Kaya, sözün Marx’a ait olmadığını, Feuerbach’ın olduğunu yazdı. Kaya, Feurbach’ın sözünü Marksizm’in öncülerinden Friedrich Engels’in aktardığı kitabı da hatırlattı.

O söz Marks’ın değil; Feuerbach’ın. Aktaran da Engels; “Ludwig Feuerbach ve Klasik Alman Felsefesinin Sonu” adlı kitabında.

— Atila KAYA (@AtilaKaya_MHP) 30 Ağustos 2017

Çapan da Kaya’nın Marksizmin temel eserlerine atıf yapan düzeltmesini onaylayarak, “MHP vekili Sn. Atila Kaya’ya düzeltme için teşekkürler; bu zincirdeki söz Marx’ın değil, Feuerbach’ın” yazdı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

MHP vekili Sn. Atila Kaya’ya düzeltme için teşekkürler; bu zincirdeki söz Marx’ın değil, Feuerbach’ın. https://t.co/ILNCm8Dc5x

— Gürbüz ÇAPAN (@drgurbuzcapan1) 2 Eylül 2017

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!