SON DAKİKA

Söke’de Zeytinyağı Prim Vurgunu Operasyonu: Ticaret Borsası Başkanı ve Oğlu Gözaltına Alındı

Aydın Söke’de zeytinyağı fabrikası bulunan Söke Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Nejat Sağel ve oğlu Turan Sağel, prim vurgunu soruşturmasında gözaltına alındı.

Bu haber 19 Ocak 2022 - 18:21 'de eklendi. Son Güncelleme19 Ocak 2022 - 18:55
Abone ol

Söke’de zeytinyağı fabrikası bulunan Söke Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Nejat Sağel ile oğlu Turan Sağel, prim desteklemeleri vurgunu soruşturması kapsamında gözaltına alındı. 

154 ÜRETİCİNİN İFADESİ ALINDI

Aydın’da yerel olarak yayın yapan Aydın Hedef gazetesinden Murat Tan’ın haberine göre daha önce pamukta prim vurgunu soruşturmasıyla gündeme gelen Söke’de bu kez zeytinyağı primi desteklemeleriyle ilgili fatura üzerinden yolsuzluk yaptığı iddia edilen işletme ve üreticilere yönelik Söke Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında operasyon yapıldı. Aydın ve Söke Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği operasyon kapsamında, Söke’de yaklaşık 154 zeytin üreticisine ve Söke Ticaret Borsası Başkanı olan Ahmet Nejat Sağel’in zeytinyağı işletmesine yönelik dün sabah saatlerinde baskın düzenlendi.

OPERASYON BÜYÜK YANKI UYANDIRDI

Çok sayıda üreticinin ifadelerine de başvurulan soruşturma kapsamında, fatura üzerinden zeytinyağı desteklemelerinden haksız kazanç elde ettiği iddia edilen Sağel ile oğlu Turan Sağel’in gözaltına alındığı ve ayrıca mahkemeye çıkarılacakları da bildirildi.

Vurguna karışanlardan bir kişinin itirafçı olması üzerine derinleşen soruşturma kapsamında, Sağel’e ait zeytinyağı işletmesine yapıldığı bildirilen operasyon, tarım camiasında da büyük yankı uyandırdı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Öte yandan soruşturma 2 senede bir alınması gereken zeytinyağı desteklemesinden her yıl faydalanılması üzerine açılmıştı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR