SON DAKİKA

SİYANÜRLÜ ALTIN ARAMA YAPAN ŞİRKETİN CEO’SU ERDOĞAN’IN ESKİ DANIŞMANI ÇIKTI

Tokat Erbaa’da siyanürlü altın arama çalışması yapan şirketin CEO’sunun AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski danışmanı Ömer Özbay olduğu ortaya çıktı.

Bu haber 15 Kasım 2020 - 0:11 'de eklendi.
Abone ol

Tokat Erbaa’da siyanürlü altın arama çalışması yapan şirketin CEO’sunun AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski danışmanı Ömer Özbay olduğu ortaya çıktı.

Özbay ayrıca Erdoğan’a övgüler yapan ‘Bir Lider Doğuyor’ kitabının da yazarı.

Birgün’den Gökay Başcan’ın haberine göre; 2011-2017 yılları arasından Erdoğan’ın danışmanlığını yapan Ömer Özbay’ın CEO’luğunu yaptığı Verusa Holding, Tokat Erbaa sınırları içerisinde yer alan Sakarat ve Boğalı yaylalarında 20 bin dönümlük arazide altın madeni arama ruhsatı aldı.

10 milyon TL sermaye ile Galata Altın İşletmeli A.Ş kuran Verusa Holding, maden ruhsatını devrederek yapılacak tüm faaliyetleri bu şirket adıyla yapmaya karar verdi.

Tarım ve hayvancılıkla geçinen bölge halkı şirketin sondaj çalışması yapmasından endişeli.Ordu Fatsa’da altın madenciliği faaliyetinin bölgeye verdiği zararın ortada olduğunu belirten bölge halkı Erbaa’da da aynı şeylerin yaşanmamasını istiyor.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

BÖLGEYE HİÇ BİR KATKISI YOK

Bölge halkının bir araya gelerek oluşturduğu Yeşil Erbaa Çevre Platformu’nda yapılan açıklamada, “Fatsa örneği önümüzde dururken, bu cennet vatan köşesinde bir altın madeni açmak maden şirketi dışında hiç kimseye hele de bu köylerde, kasabalarda yaşayan insanlarımıza katkı sağlamayacaktır” denildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!