SON DAKİKA

Sivil Havacılık Müdürlüğü, 3. Ülkelerden Gelen İş Jetlerini Takibe Aldı

Sivil Havacılık Müdürlüğü, 3. ülkelerden gelen Türk hava sahasında yasal olmayan ve kayıtsız ticari faaliyette bulunan iş jetlerinin takip ve gözlem altına alındığını, henüz herhangi bir kısıtlama getirilmediğini duyurdu.

Bu haber 17 Şubat 2021 - 0:06 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Sivil Havacılık Müdürlüğü, video-konferans yoluyla Türk tescilli hava araçları ile Genel Havacılık (ticari olmayan) ve Hava Taksi (ticari) faaliyetleri gerçekleştiren kuruluşların yetkilileriyle bir toplantı gerçekleştirdi.

Sivil Havacılık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

* 3. ülkelerden gelen Türk hava sahasında yasal olmayan ve kayıtsız ticari faaliyette bulunan iş jetleri (Örneğin; Malta, Portekiz, Almanya ve Sırbistan tescilli hava araçları) nedeniyle devletimizin vergi kaybına uğradığı değerlendirilmiştir. Ayrıca, bu durumdan Türk firmalarının da olumsuz etkilendiği tespit edilmiştir.

* Sonuç olarak, Genel Müdürlüğümüzce yasal olmayan ve kayıtsız ticari faaliyette bulunduğu tespit edilen yabancı jetlerin faaliyetleri takip ve gözlem altına alınmış olup henüz herhangi bir kısıtlama getirilmemiştir. Bununla birlikte, iş adamlarının sahibi olduğu Genel Havacılık kapsamındaki hava araçları söz konusu uygulamaya dahil değildir.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!