SON DAKİKA

Sinan Oğan: Milliyetçiler yuvasına dönecek

Oğan, yeni oluşuma neden katılmadığını, MHP’den ihracı ile ilgili hukuk mücadelesini anlattı.

Bu haber 28 Ağustos 2017 - 12:52 'de eklendi.
Abone ol

Oğan, yeni oluşuma neden katılmadığını, MHP’den ihracı ile ilgili hukuk mücadelesini anlattı. Akşener’in yeni partisi için “MHP içerisinde genel başkanlık mücadelesi verirken başka bir siyasi oluşumu destekleyemem” diyen Oğan, “Türk milliyetçileri yuvasına dönecek” ifadelerini kullandı.

Sözcü’den Nil Soysal’a konuşan Sinan Oğan’ın açıklamaları şöyle:

İtirazınız reddedildi ve geçtiğimiz temmuz ayında MHP’den kesin olarak ihraç edildiniz. Bu kararı bekliyor muydunuz?

Milliyetçi Hareket Partisi’nden kesin olarak ihracım söz konusu değil. Bir üst mahkemeye müracaat hakkım vardı ve bu hakkımı kullandım. İnşallah yanlış üst mahkemeden dönecektir. Bu ihraç son derece haksız ve hukuksuz şekilde yapılmış ve ülkücü vicdanları sızlatmıştır. Ancak bu benim MHP’den ilk ihracım da değil, bu ihraçtan da mahkeme yoluyla döneceğim. Olmadı kongrede delege kararıyla geri döneceğim ama muhakkak döneceğim.

MHP tabanını en iyi bilen ve tabandan ciddi destek gören bir isim olduğunuzu biliyoruz. Bu karara tabanın tepkisi ne yönde?

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Tabanımızın tepkisi çok sert oldu. Bu girişimler karşısında çok sayıda partilimiz istifa kararı almak istediler ama biz buna engel olduk, zira ülkücülük bize göre istifa ederek, giderek değil, bizatihi kalıp mücadele ederek olur. Tekrar tekrar söylüyorum; MHP kimsenin babasının malı değil, ülkücü iradenindir. O da kurultay salonunda tecelli edecektir.

Peki yeni partiyi destekleyecek misiniz?

Şu an partinin vitrininde yer alan ilk üç isim bizim geçmişte beraber MHP genel başkanlık mücadelesi verdiğimiz arkadaşlarımız. Kendilerine başarılar diliyorum. MHP içerisinde kalıp genel başkanlık mücadelesi verirken başka bir siyasi oluşumu desteklemem zaten söz konusu olamaz. Yeni parti kuran arkadaşlarımız, Türkiye’nin önüne bir seçenek sunduklarını söylüyorlar. Eğer başarırlarsa bu seçeneklerden birisi olur. Biz de MHP Genel Başkanlığı mücadelesi veriyoruz. Biz burada başarırsak bu daha da ciddi bir seçenektir. Dolayısıyla bir değil Türkiye’nin önünde iki seçenek olur. Şundan emin olun ki, biz MHP’de özlenen, beklenen değişimi sağladığımız gün bütün yeni arayışların hepsi anlamını yitirecektir. Türk milliyetçileri yuvasına dönecek ve MHP çatısı altında yeniden toplanacaktır.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!