SON DAKİKA

Silivri Cezaevi’nde ‘Da Vinci’nin Şifresi’ne yasak

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, dünyaca ünlü yazar Dan Brown’ın “Da Vinci Şifresi” adlı kitabının Silivri Cezaevi’ne alınmadığını söyledi.

Bu haber 18 Kasım 2017 - 17:43 'de eklendi.
Abone ol

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, dünyaca ünlü yazar Dan Brown’ın “Da Vinci Şifresi” adlı kitabının Silivri Cezaevi’ne alınmadığını söyledi. Birgün’den Can Uğur’un haberine göre, Silivri Cezaevi’ndeki tutuklu ailelerinin kendisine bilgi verdiğini aktaran Yarkadaş, “Dan Brown’ın kitabının cezaevine alınmaması, tamamen keyfi bir uygulama” diye konuştu. BirGün’e konuşan Yarkadaş “Bu uygulamalar keyfiliğin sonucudur. Keyfiliğe karşı adaleti hukuku esas almazsak daha garipleriyle de karşılaşabiliriz” dedi.

‘SANIRIM KİTAPTA ŞİFRE SÖZÜNÜ GÖRÜNCE HUYLANDILAR’

Yarkadaş açıklamasının devamında şunları söyledi: “Silivri Cezaevi yönetimi, Da Vinci Şifresi adlı kitabı içeri alamayacaklarını söylemiş tutuklu ailesine. Sanırım kitapta şifre sözünü görünce huylandılar. Başka bir izahı yok çünkü. Yoksa, kitabı niye almasınlar? Sanırım bu sorunun cevabını Dan Brown Türkiye’ye gelerek çözebilir. Çünkü olan biteni anlamak için Dan Brown gibi bir şifre çözücünün olaya el atması gerekiyor. Dan Brown, Inferno yani Cehennem kitabında, kahramanını İstanbul’a yollamıştı. Serinin yeni versiyonunu Silivri’den bile başlatabilir. Yeni kitabın adını da Silivri’nin Şifresi olarak koyabilir.”

‘İŞ HAKİKATEN DAN BROWN’LUK BİR MESELEYE DÖNÜŞMEK ÜZERE’
Konuyu Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e bir soru önergesiyle sorduğunu da belirten Yarkadaş, sözlerine şöyle devam etti: “Adı geçen eser, Altın Kitap’tan çıktı. Cezaevi yönetimi ‘Altın Kitap’tan çıkan eserleri içeri almıyoruz’ demiş. Galiba Altın Kitap ile terör örgütü FETÖ’nün Altın Nesil’i arasında da hayali bağlar kurmuşlar. Tam anlamıyla bir akıl tutulması ve paranoya örneği. Sayın Abdülhamit Gül’ün bu sorunu çözeceğine inanıyorum. Yoksa iş hakikaten Dan Brown’luk bir meseleye dönüşmek üzere…”

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Yarkadaş, cezaevindeki sorunların bunlarla sınırlı kalmadığını da belirterek, “Bazı koğuşlardaki el radyoları yönetim tarafından toplanmış ve hala geri verilmemiş. Bunların da iadesini istiyor tutuklular” dedi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!