SON DAKİKA

Sığırcık Sürüsünün Kuş Şeklini Aldığı Anlar Fotoğraflandı

Sürü halindeyken yaptığı şekillerle gözleri büyüleyen sığırcık sürüsü, bu kez bir kuş şeklini aldı. Bir saniyeden daha kısa sürede gerçekleşen bu olay, İrlandalı fotoğrafçı James Crombie tarafından yakalandı.

Bu haber 08 Mart 2021 - 0:52 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Küçücük boyutta olsalar da sığırcıklar, bir sürü halinde ilginç, korkutucu ve muhteşem görüntüler ortaya koyabiliyorlar. Geçtiğimiz gün de tam da bahsettiğimiz duyguları yaşatan bu eşsiz görüntülerden birisi bir fotoğrafçı tarafından an be an kaydedildi. Kaydedilen görüntünün bir karesiyse diğerlerinden çok daha ön plana çıkıyordu.

Normalde bir spor fotoğrafçısı olan İrlandalı fotoğrafçı James Crombie, birkaç aydır bir kareyi yakalamanın peşindeydi. Sığırcıkların sürü halindeyken şekiller yaptığını fark ettiğini söyleyen Crombie, kafasındaki resmi yakalayabilmek için aynı yere defalarca gittiğini belirtti. Crombie’nin sabrı ve azmi, en sonunda bu muhteşem görüntüyü ortaya çıkardı:

Sürünün tek bir kuş olduğu o an:

Bu fotoğrafın ortaya çıkmasındaysa Crombie’nin arkadaşı Colin Hogg büyük bir paya sahipti. Hogg, Crombie’ye bölgedeki sığırcık sürülerinden bahsetti ve burada fotoğraf çekebileceklerini söyledi. Sığırcıklar, her 4-5 günde bir gün batarken hareket ediyorlardı ve bu da fotoğrafın çekilebileceği en iyi andı.

Atatürk'ün Katilleri

Bu anlatımla fotoğraf, yakalanması kolay bir kare gibi algılansa da istenilen sonucu elde etmek için aynı bölgeye birkaç ay içinde 50’ye yakın ziyaret yapıldı. Fakat hiçbirinde istenilen kare çıkmadı. Kuşların bölgeden ayrılmalarına günler kalaysa bir mucize gerçekleşti ve Crombie, tam da aklındaki fotoğrafı kareyi başardı. Karenin yakalandığı anlar, Hogg tarafından da YouTube’a yüklendi:

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!