SON DAKİKA

SGDF Eş Başkanı Ceren Çoban ve 2 kişi daha tutuklandı

8 gündür gözaltında tutulan SGDF Eş Başkanı Ceren Çoban’ın da aralarında bulunduğu 3 kişi, savcılık ifadeleri alınmadan sevk

Bu haber 06 Eylül 2017 - 20:59 'de eklendi. 112

8 gündür gözaltında tutulan SGDF Eş Başkanı Ceren Çoban’ın da aralarında bulunduğu 3 kişi, savcılık ifadeleri alınmadan sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklandı.

Gazete Karınca’nın haberine göre İstanbul’da Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) ve Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyelerinin evlerine 29 Ağustos tarihinde polis baskını düzenlenmişti.

Düzenlenen operasyonda, Kobani’deki çocuklarla dayanışmak amacıyla Suruç’ta bulunan Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu üyesi gençlere yönelik IŞİD tarafından düzenlenen saldırıda yaralanan SGDF Eş Başkanı Ceren Çoban ile Ali Karaçay ve Çağrı Aydoğan gözaltına alınmıştı.

8 gündür Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltında tutulan 3 isim, bu sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi.

Savcılık ifadeleri için adliyeye getirilen Çoban, Karaçay ve Aydoğan’ın ifadeleri alınmadan tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildiği öğrenildi.

Mahkemeye sevk edilen 3 kişi sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek tutuklandı.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın