SON DAKİKA

Sezgin Baran Korkmaz’ın Avukatı Açıkladı: Avusturya’da En Az 40 Gün Kalacak

Türkiye’nin kara para aklamak suçundan aradığı ve Avusturya’da gözaltında tutulan Sezgin Baran Korkmaz’ın avukatı Volkan Dülger, müvekkilinin ülkede en az 40 gün daha kalacağını söyledi.

Bu haber 23 Haziran 2021 - 15:28 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Hem Türkiye, hem ABD tarafından ‘kara para aklama’ ve ‘dolandırıcılık’ suçlarından aranan ve Avusturya’da tutuklanan SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz’ın avukatı Volkan Dülger müvekkilinin tutukluluk süresine ilişkin açıklamada bulundu.

Demirören Haber Ajansı’nın aktardığına göre avukat Dülger, Korkmaz’ın Avrupa’da farklı ülkelerde iş görüşmeleri için bulunduğunu ve ABD’li yetkililerin bir süredir takipte olduğunun anlaşıldığını söyledi. 

Dülger, müvekkilinin otele giriş ve kayıt yaptırdıktan sonra bu bilginin uluslararası sisteme düşmesiyle ABD’li yetkililer tarafından Viyana polisine bildirimde bulunulduğu ve tutuklamanın gerçekleştiğini söyledi.

Atatürk'ün Katilleri

Korkmaz’ın Viyana Mahkemesi’ndeki dosyasında yalnızca ABD Utah Mahkemesi’nin gönderdiği özet bir metnin olduğunu ve içeriğinde hakkındaki kara para aklama iddialarının bulunduğunu belirten Dülger, Türkiye’den de yalnızca kırmızı bültenle arandığına ilişkin kararın olduğunu anlattı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!