SON DAKİKA

Selvi: ABD, Türk makamlarına IŞİD’in bayramda saldıracağı istihbaratını verdi

Selvi, Adana’da ve Şanlıurfa’da düşen iki ABD insansız hava aracının (İHA) İncirlik Üssü’ne IŞİD’in olası saldırısını önlemek amacıyla uçurulduğunu yazdı.

Bu haber 30 Ağustos 2017 - 8:47 'de eklendi. 78

Selvi, Adana’da ve Şanlıurfa’da düşen iki ABD insansız hava aracının (İHA) İncirlik Üssü’ne IŞİD’in olası saldırısını önlemek amacıyla uçurulduğunu yazdı.

ABD’li yetkililerin, Türk makamlarına IŞİD’in Kurban Bayramı’nda İHA’larla İncirlik Üssü ve Ankara Büyükelçiliği’ne saldırı planladığı istihbaratı ilettiğini belirten Selvi, “İletilen istihbarat Türk güvenlik birimlerince ciddiyetle ele alındı. İki ülke alınacak tedbirler üzerinde çalışıp, önlemleri hızla devreye soktu. Türkiye yetinmedi ayrıca önlemler aldı” ifadesini kullandı.

Selvi, yazısında “ABD makamları daha önce DAEŞ’in İstanbul Taksim, Ankara ve Gaziantep saldırıları öncesinde intihar eylemlerine yönelik olarak Türkiye’de yaşayan vatandaşlarına uyarılarda bulunmuşlardı. İncirlik Üssü ve Ankara’daki Büyükelçiliğe yönelik uyarılara ilişkin herhangi bir bilgiye sahip değilim. Ayrıca DAEŞ’le mücadelede güvenlik birimlerimiz çok önemli mesafeler aldı. Önceden alınan istihbaratlar doğrultusunda DAEŞ hücreleri eylem yapamadan çökertildi” değerlendirmesinde bulundu.

 

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın