SON DAKİKA

SELANİK BAŞKONSOLOSLUĞU’NDAN ‘ATATÜRK EVİ’ AÇIKLAMASI

Selanik Başkonsolosluğu, Atatürk Evi’nin gerçekleştirilecek bakım nedeniyle 24-27 Temmuz 2020 tarihleri arasında ziyarete kapalı olacağını açıkladı.

Bu haber 22 Temmuz 2020 - 23:03 'de eklendi.
Abone ol

Selanik Başkonsolosluğu, Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ve 1953’te müze olan ‘Atatürk Evi’nin gerçekleştirilecek bakım nedeniyle bir süre kapalı olacağını duyurdu. 

Açıklamada, Selanik’in Apostolou Pavlu Caddesi, 17 numarada bulunan ‘Atatürk Evi’nin 24-27 Temmuz 2020 tarihleri arasında ziyaret edilemeyeceği belirtildi. 

Türkçe, Yunanca ve İngilizce yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi: 

“Atatürk Evi, gerçekleştirilecek bakım nedeniyle 24-27 Temmuz 2020 tarihleri arasında ziyarete kapalı olacaktır.

Saygıyla duyurulur.”

DUYURUAtatürk Evi, gerçekleştirilecek bakım nedeniyle 24-27 Temmuz 2020 tarihleri arasında ziyarete kapalı…

T.C. Selanik Başkonsolosluğu paylaştı: 22 Temmuz 2020 Çarşamba

Dün, Oruç Reis sismik araştırma gemisinin yapacağı sondaj faaliyetleri kapsamında, Türkiye’nin Meis adası çevresinde 21 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında geçerli olmak üzere NAVTEX ilan etmesi Yunanistan’la Türkiye arasında gerilime neden olmuştu. 

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Yunan Kathimerini gazetesinin haberinde, “Antalya Hidrografi Dairesi, bugünden itibaren 2 Ağustos’a kadar Kastellorizo (Meis) Adası’nın güneyi ve doğusunda sondaj çalışmalarını açıkladı. Ankara’da, ‘Oruç Reis’ sismik araştırma gemisinin bu bölgede bulunacağını duyurdu ve bu nedenle ülke genelindeki ordu birlikleri alarma geçirildi” ifadelerine yer verilmişti. 

Haberde ayrıca, Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros’un da Kıbrıs ziyaretini yarıda keserek Atina’ya döndüğünü belirtilmişti. 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!