Şehir Eşkıyaları, Çocukların Maçında Çocuklara Saldırdı

İstanbul Pendik’te oynanan U14 Ligi futbol karşılaşması sırasında kavga çıktı.

Şehir Eşkıyaları, Çocukların Maçında Çocuklara Saldırdı
Yayınlama: 02.05.2022
Düzenleme: 02.05.2022 19:47
34
A+
A-

Dün Pendik Sahilspor ve Kaynarcaspor U14 Ligi’nde karşı karşıya geldi.

İddiaya göre, maç 1-1 devam ederken seyirciler arasından bir kişi torpil patlattı. Öfkelenen Pendik Sahilspor taraftarı görünümlü şehir eşkıyaları, maçı izleyen yaşı küçük çocuklara bir anda saldırıp dövmeye başladı.

Saldırıya uğrayan çocuklar, şehir eşkıyalarından kurtulmak için stadın dışına çıktı. Aracından silahını alan bir saldırgan ise havaya ateş açtı. O anlar güvenlik kamerasınca kaydedildi.

Fatih Topçu, olayı şöyle anlattı:

“Geldiğimde buraya küçük çocukların ağladığını gördüm, elleri kanıyordu, kafaları kanıyordu. Burada ne olduğunu sorunca maç yaptıkları sırada karşı takımın ailelerinin birden onlara saldırdığını duyduk.

Yani kavgaya karışan çocuklar ufacık çocuklar. Her tarafları kesik. Ondan sonra şikayetçi olmalarını söylediğimde hepsi ‘korkuyoruz abi şikayetçi olamayız’ dediler.”

Başka bir şehir teröristi ise elindeki satırı etrafa savurdu. Çocuklar şehir eşkıyalarının sopalı ve kesici aletlerle saldırısı sonucu yaralandı.

Bu sırada yoldan geçerken duruma tepki gösteren bir kişi de şehir eşkıyaları tarafından dövüldü.

Yaralılar tedavi altına alındı, şehir eşkıyalarından şikayetçi oldu.

Yaralanan Deniz Efe Seven, “Burada maç izlerken üç, dört kişi geliyor. Durduk yerde torpil atıyorlar. Bize saldırmaya çalışıyorlar. Biz de kaçarken aşağı tarafta tutuyorlar. Bıçaklarla, satırlarla geliyorlar, sopayla dövüyorlar. Arkadaşlarımız falan hep yaralı, kolları hep kesik” diye konuştu.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı