SAYIŞTAY RAPORU: DİYANET İŞLERİ HİZMET BİNASI 3,2 MİLYON LİRAYA DEKORE EDİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda bütün devletin tasarruf seferberliği başlattığı bir dönemde bütçesi 10.5 milyar liraya çıkarılan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın dekorasyon ve dış cephe kaplaması için 3.2 milyon lira harcadığı ortaya çıktı.

SAYIŞTAY RAPORU: DİYANET İŞLERİ HİZMET BİNASI 3,2 MİLYON LİRAYA DEKORE  EDİLDİ
Yayınlama: 13.11.2018
0
A+
A-

Sayıştay’ın Diyanet raporuna göre Başkanlık Hizmet Binası yeniden dekore edildi. Dış cephesi de tadilattan geçirildi. Bunun kuruma faturası ise tam 3.2 milyon lira oldu.

Başkanlık Hizmet Binası’nın E Blok’taki 1, 2 ve 3’üncü katları dekore edildi. Ayrıca D Blok’un da dış cephesi tadilattan geçirildi. Bunun kuruma faturası da tam 3.2 milyon lira oldu. Sayıştay, bu paranın da mali kayıtlara yanlış yazıldığını, taşınmazlar için gerçekleştirilen büyük onarım ve tadilat harcamalarının, ilgili taşınmazın değerini artıcı faaliyetler olduğunu ve duran varlık hesabında işlenmesi gerektiğini vurguladı.

Öte yandan Diyanet, gayrimenkul zengini de çıktı. Sayıştay raporunda yer alan bilgilere göre, Diyanet’in, hizmet ve faaliyetlerinde kullandığı ve yönettiği cami, kuran kursu, hizmet binası, lojman gibi toplam 183 bin 393 adet taşınmazı bulunuyor. Bu taşınmazlardan 63 bin 447’sinin, envanter çalışmaları tamamlandı. Bu taşınmazların maddi değeri de 4 milyar 029 milyon 920 bin 631 TL olarak belirlendi.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı