SON DAKİKA

Savcılık, Yeni Şafak’ı yalanladı: 2005-2013 yıllarındaki ALES’lerle ilgili soruşturma yok

BBC Türkçe’den Fundanur Öztürk’e konuşan Ankara başsavcı vekili, belli sınavlara ilişkin soruşturmaların ayrı ayrı sürdüğünü söyledi.

Bu haber 22 Aralık 2017 - 18:42 'de eklendi.

BBC Türkçe’den Fundanur Öztürk’e konuşan Ankara başsavcı vekili, belli sınavlara ilişkin soruşturmaların ayrı ayrı sürdüğünü söyledi.

Başsavcı vekili, ilgili yıllardaki ALES sınavlarını kapsayan ve 20 bin akademisyenin şüpheli olduğunu tespit eden bir soruşturmanın bulunmadığını söyledi: “Ankara başsavcılığınca farklı yıllara ait ALES, YDS, Komiser Yardımcılığı, KPDS ve benzeri sınavlarla ilgili soruşturmalar yürütülmektedir. Ancak 2005-2013 yıllarındaki tüm ALES sınavlarına ilişkin bir soruşturma ya da 20 bin akademisyenin kopya çektiğine ilişkin herhangi bir tespit bulunmamaktadır.”

‘AKADEMİSYENLERİ ZAN ALTINDA BIRAKIYOR’

Konuyla ilgili görüş veren Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) yetkilisi de, haberlerin kaynağının kendileri olmadığını, söz konusu iddiaların akademisyenleri zan altında bırakabileceğini aktardı.

Yeni Şafak’ta Osman Özgan imzasıyla 18 Aralık günü yayınlanan ‘Akademide FETÖ depremi’ başlıklı haberde, ALES sorularının çalındığı, ‘yardımcı doçent’ ve ‘doçent’ unvanlı akademisyenler dahil 20 bin şüpheli için savcılığın harekete geçtiği öne sürülmüştü.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!