SON DAKİKA

Savcıdan Emrah Serbes’in ehliyetine 3 yıl boyunca el konulsun talebi

Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlandıktan sonra İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na ve İzmir 8.

Bu haber 20 Aralık 2017 - 23:07 'de eklendi.

Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlandıktan sonra İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na ve İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianameye ek yapan savcılık, cezasının infazından sonra Serbes’in ehliyetine 3 aydan 3 yıla kadar el konulmasını talep etti.

İddianamede, “Belli bir meslek veya sanatın ya da trafik düzeninin gerektirdiği dikkat ve özen yükümlülüğüne aykırılık dolayısıyla işlenen taksirli suçtan mahkumiyet halinde üç aydan az ve üç yıldan fazla olmamak üzere bu meslek veya sanatın icrasının yasaklanmasına ya da sürücü belgesinin geri alınmasına karar verilebilir. Yasaklama ve geri alma hükmün kesinleşmesiyle yürürlüğe girer ve süre cezanın tümüyle infazından itibaren işlemeye başlar” bilgileri yer aldı.

Buna göre Serbes’in hapis cezasını çektikten sonra ne kadar süreyle ehliyetine el konulacağına yargılanacağı 8. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karar verilecek.

NE OLMUŞTU?

İzmir-Aydın otoyolunda 22 Eylül’de Emrah Serbes’in kullandığı 34 NT 5005 plakalı otomobil, Torbalı kavşağı yakınlarında Ayhan Özçelik (59) idaresindeki 34 TV 9335 plakalı otomobile arkadan çarpmış, kazada sürücü Özçelik ile 16 yaşındaki kızı Zeynep Özçelik olay yerinde, eşi Nilgün Özçelik ise tedavi gördüğü hastanede olaydan 12 gün sonra yaşamını yitirmişti.

Kazadan sonra 34 NT 5005 plakalı otomobili kendisinin kullandığını söyleyen Kenan Doğru, tutuklanmıştı. Emrah Serbes, Torbalı Cumhuriyet Savcılığının Doğru’nun emniyet kemeri izi tespiti için aldığı karar ve Karayolları 2. Bölge Müdürlüğünden araçların ortalama hızının tespiti için gişelere giriş saatleri ve sürücülerinin kim olduğunun belirlenmesi için güvenlik kamera görüntülerini istemesi üzerine otomobili kendisinin kullandığını söyleyerek 28 Eylül’de teslim olmuş, ardından tutuklanmıştı.

Serbes hakkında ‘bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olmak’ suçundan 22.5 yıla kadar hapis cezası istenmişti.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!