SON DAKİKA

ŞATO AYAKKABI DA KONKORDATO İLAN ETTİ

Türkiye’nin önde gelen ayakkabı üreticilerinden biri daha, içine girdiği mali darboğazı aşamayınca mahkemeye başvurdu.

Bu haber 15 Ekim 2018 - 16:59 'de eklendi.

Ayakkabıcılık Türkiye’nin önemli sektörlerinden biri. 500 milyon çift üretim kapasitesi ile Türkiye üretimde dünyanın beşinci ülkesi…

Büyüklüğü 5 milyar doları bulan sektörde son yıllarda artan ihracat ise 1 milyar dolara yakın. Üretim yapısı genellikle aile işletmesi tarzında olan sektörde son yıllarda markalaşma çabaları hızlandı, ayakkabı sektörü perakende sektörünün önemli oyuncularından biri oldu.150 şubeli ayakkabı devi Hotiç konkordato ilan etti

Ancak Türk ekonomisinde son dönemde yaşanan sorunlar nedeniyle sektörden bir süredir olumsuz haberler geliyordu. Dövizdeki artışla birlikte söylentiler gerçeğe dönmeye başladı. Olumsuz haberler de arka arkaya gelmeye başladı. Önce sektörün köklü markalarından Hotiç’in ardından Yeşil Kundura ve Beta, peş peşe konkordato ilan etti.

SON OLARAK ŞATO AYAKKABI KONKORDATO İLAN ETTİ

ŞATO AYAKKABI VE DERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ tarafından adli konkordato talep edildi. Yasa gereğince geçici konkordato mühleti verildi.

Bu kapsamda;

Davacı borçluya iş bu tensip tutanağının davacıya tebliği tarihinden başlamak üzere üç aylık geçici mühlet verilmiştir.

Davacı-borçlu adına kayıtlı tüm taşınır ve taşınmaz malların üçüncü kişilere devri, ikinci bir karara kadar yasaklanmıştır. Borçlu, mahkemenin izni dışında mühlet kararından itibaren rehin tesis edemez, kefil olamaz, taşınmaz ve işletmenin devamlı tesisatını kısmen dahi olsa devredemez, takyit edemez ve ivazsız tasarruflarda bulunamaz.

Geçici mühlet içinde görev yapmak üzere bir konkordato komiseri atanmıştır. Mali konularda uzman komiser olarak SMM SAVAŞ ALTAN atanmıştır.

ŞATO AYAKKABI HAKKINDA

Firma, İdris KUŞOĞLU tarafından 1979 yılında, Bursa’da kuruldu. Sektördeki faaliyetlerimiz 1997 yılına kadar “Şato Kundura” adı altında devam ettirdi.

1997 yılından bu yana ticari çalışmalarını “Şato Ayakkabı ve Deri San. Tic. Ltd. Şti.” ünvanı ile sürdürdü.

Firma, 17000 m² üzerinde 8400 m² kapalı alanda üretim yapmakta. Bayan ayakkabısı üzerine uzmanlaşan şirketimizin günlük üretim kapasitesi 7000 çift düzeyinde.

Şato ayakkabı olarak iç ve dış piyasada imitasyon ve deri olmak üzere CASTLE, CIUCANI, BURG, ŞATTO ve SENİORAH markalarıyla ürünler yapmakta.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!