SON DAKİKA

‘Sarp Sınır Kapısı’nda Rusya uyruklu bir kadın yakalandığı doğrulanmadı’

Rusya uyruklu bir kadının Artvin’in Hopa ilçesinde Gürcistan uyruklu bir kişinin valizine gizlenerek Sarp Sınır Kapısı’ndan Gürcistan’a geçmeye çalışırken yakalandığına dair iddiaları Sputnik’e değerlendiren Tihonov, “Çıkan haberler hakkında bilgi sahibiyiz.

Bu haber 17 Eylül 2017 - 11:26 'de eklendi ve 98 kez görüntülendi.

Rusya uyruklu bir kadının Artvin’in Hopa ilçesinde Gürcistan uyruklu bir kişinin valizine gizlenerek Sarp Sınır Kapısı’ndan Gürcistan’a geçmeye çalışırken yakalandığına dair iddiaları Sputnik’e değerlendiren Tihonov, “Çıkan haberler hakkında bilgi sahibiyiz. Artvin’deki emniyet güçleriyle ve göç merkeziyle irtibat kurduk. Gürcistan sınırında son günlerde bir Rusya vatandaşının yakalanmadığını belirttiler. Yani, Rus uyruklu kadının göz altına alındığı bilgisini hiçbir yerde doğrulayamadık” dedi.

Türk basınına yansıyan haberlerde,  valiz içinde Gürcistan’a geçmeye çalışan Rusya uyruklu bir kadının yakalandığı belirtilmişti.

Firari Rus kadın bavuldan çıktı https://t.co/wFzf8kCAfM pic.twitter.com/wtk1DyjJl1

— Habertürk TV (@HaberturkTV) September 15, 2017

​Yaya olarak Gürcistan’a geçmek için Sarp Sınır Kapısı’na gelen Gürcistan uyruklu D.S’nin taşıdığı valizin büyük ve ağır olmasından şüphelenen güvenlik güçleri, takibe aldıkları D.S’yi durdurarak arama yapmıştı. Şahsa ait valizde, karıştığı trafik kazası nedeniyle Antalya Kemer Sulh Ceza Hakimliği’nce hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulan Rusya uyruklu Angelina Samusenko olduğu öne sürülmüştü.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Get it on Google Play