SON DAKİKA

‘SARI YELEKLİLER’ AÇIKLAMASI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G-20 Zirvesi’nin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Gezi olayları hakkında “Dış ayağı Soros iç ayağı Kavala’dır” ifadelerini kullandı. Erdoğan, Fransa’daki sarı yelekliler protestolarına ilişkin de konuştu.

Bu haber 03 Aralık 2018 - 8:20 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

G-20 Zirvesi’nin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“DIŞ AYAĞI SOROS, İÇ AYAĞI KAVALA’DIR”

Star gazetesinden Nuh Albayrak ve Halime Kökçe’nin haberine göre Erdoğan, Gezi olayları hakkındaki soruya şu yanıtı verdi:

Gezi’nin arkasında kimler olduğunu açıkladım. Dış ayağı Soros iç ayağı Kavala’dır dedim. Kavala’yapara gönderenler belli. Şimdi vakfı kapatma kararı almışlar. Türkiye’den ayrılma filan bu tür şeyler geldi, gündeme böylece oturdu. Almanya’ya gidiyorum, Merkel ve Steinmeier olsun bana Kavala’yı soruyor. Kendilerine anlattım. Neden bu adamı bu kadar seviyorsunuz, hukukunuz nereden geliyor diye sordum…

Atatürk'ün Katilleri

“BEN NEDEN ENDİŞELİ OLAYIM?”

Sarı yelekliler olayında ben neden endişeli olayım? Biz Gezi’de bedelini ödedik zaten. Biz Macron bir defa bu konuda kararlıyım, gereğini yapacağım diyor. Önümde 3,5 senem var diyor. Benden öncekiler gereğini yapmadığı için bugüne geldik diyor ama ben üzerine üzerine gideceğim bu işin diyor. Ben bu reformu yapacağım, bu bir reformist harekettir diyor. Onlar da yaptırtmak istemiyorlar.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Parlamento Haber | Korku yok!