SON DAKİKA

Saray’dan Atatürk’e Bir Sansür Daha: İnternet Sitesinde de Atatürk’ün İsmi Silinmiş!

Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed Ali, Erdoğan ile birlikte düzenlediği ortak basın toplantısında Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili övgü dolu sözler söylemişti. Ancak tercüman Atatürk’ün ismini söylemeden çevirmişti. Olayın ardından Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde de Atatürk ile ilgili kısmın sansürlendiği ortaya çıktı.

Bu haber 20 Ağustos 2021 - 15:50 'de eklendi.
Abone ol

Erdoğan ile basın toplantısı düzenleyen Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed Ali, Mustafa Kemal Atatürk’ün reformist kişiliğine ve karizmatik liderliğine vurgu yapmıştı. Ancak çevirmen, Atatürk’ün ismini sansürleyerek Erdoğan’a bağlamıştı. Yaşanan olayın ardından bir skandal daha ortaya çıktı.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili kısmın Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde de sansürlendiğini açıkladı.

Skandalı “Hata değil kasıt. Saray’dan Atatürk’e bir sansür daha” başlığıyla duyuran Özkan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Saray’ın çevirmeni Atatürk’ü sansürler de Saray’ın metin yazarları boş durur mu? Onlar da Atatürk’ü sansürledi. Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde, Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed’in Atatürk’ü öven sözleri yer almadı.”

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Özkan’ın paylaştığı ve Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde yer alan bölümde; Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed’in Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili sözlerine yer verilmediği görülüyor.

 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!