Şanlıurfa’da İğrenç Olay! Yabancı Uyruklu Şahıs, Küçük Kız Çocuklarına Cinsel İstismarda Bulundu

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yabancı uyruklu bir şahsın tacizleri mide bulandırdı. Güvenlik kamerasından ulaşılan kayıtlardan, zanlının yalnız olan çocukları takip ettiği ve cinsel tacizde bulunduğu tespit edildi. Takip ettiği çocuklara cinsel tacizde bulunan zanlı, yakalandı. Zanlının evli ve 1 çocuk babası olduğu öğrenildi. Kendi çocuğuna cinsel tacizde bulunup bulunmadığı ise araştırılıyor.

Şanlıurfa’da İğrenç Olay! Yabancı Uyruklu Şahıs, Küçük Kız Çocuklarına Cinsel İstismarda Bulundu
Yayınlama: 14.01.2022
28
A+
A-

27 Aralık 2021 tarihi ile 12 Ocak 2022 tarihleri arasında Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşandı. 27 Aralık 2021 tarihinde yaşanan olayda sofra silkelemek için evlerinin önüne çıkan 8 yaşındaki kız çocuğu, cinsel tacize uğradı.

7 Ocak 2022 tarihinde yaşanan ikinci olayda ise 10 yaşındaki kız çocuğu, fırından ekmek aldıktan eve geri dönerken kendisini takip eden şahsın cinsel tacizine uğradı.

12 Ocak 2022 tarihinde yaşanan son olayda ise ekmek almak için markete giden 7 yaşındaki kız çocuğu, kendisini takip eden şahıs tarafından sıkıştırıldığı çıkmaz sokakta taciz edildi.

POLİS EKİPLERİ YÜZLERCE KAMERA KAYDINI İNCELEDİ

Ailelerin şikayeti üzerine çalışma başlatan Suruç İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi ekipleri, zanlıyı yakalamak için yüzlerce kamera kaydını inceledi. Yapılan incelemede şahsın 26 yaşındaki yabancı uyruklu E.İ. olduğu tespit edildi.

Zanlı, polisin operasyonuyla evinde gözaltına alındı. Evli ve 1 çocuk babası olduğu öğrenilen şahıs emniyete götürüldü.

Emniyete götürülen çocuklar da şahsı teşhis etti. Şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından çelik yelek giydirilerek adliyeye sevk edildi.

ÇOCUKLARA PSİKOLOJİK DESTEK VERİLİYOR

Tacize uğrama anları güvenlik kameralarına da yansıyan çocuklara psikolojik destek verilirken zanlının eşi ve çocuğu da emniyete götürüldü. Ekipler, zanlının kendi çocuğunu da cinsel yönden istismar edip etmediğini araştırıyor.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı