SON DAKİKA

Şanlıurfa Valisi Erin: Özel harekat birimlerine su nöbeti tutturduk

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, DSİ ve Suruç Kaymakamlığı tarafından muhtarlar ve çiftçilerin de katılımıyla Suruç Öğretmenevi’nde düzenlenen eğitim programına katıldı.

Bu haber 19 Ocak 2018 - 15:47 'de eklendi. 56

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, DSİ ve Suruç Kaymakamlığı tarafından muhtarlar ve çiftçilerin de katılımıyla Suruç Öğretmenevi’nde düzenlenen eğitim programına katıldı.

Erin, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin en büyük zenginliğinin sahip olduğu verimli tarım alanları ve sulama suyu kaynakları olduğunu belirterek, “Bölgede elimizde petrolümüz yok, çok değerli madenlerimiz yok. Ama dünya ülkelerinin birbirleriyle mücadelesine sebep olacak ve önümüzdeki dönemde önemi katbekat artacak bir su kaynağımız ve bu suyu ulaştırmamız gereken tarım alanlarımız var” ifadelerini kullandı.

Erin şunları söyledi: “Ne su kaynaklarımız sınırsız ne de kullanacağımız topraklar hoyratça kullanabileceğimiz kadar fazla. Bu ikisini iyi değerlendirirsek, birbirimizi düşünerek ve diğer kardeşlerimizin ihtiyaçlarını da dikkate alarak modern teknolojileri kullanarak bunu yaparsak sürekli hale getirebiliriz. Modern sulama tekniklerini kullanırsak toprağımızın ve ürünümüzün ihtiyacı ne ise o miktarda suyumuz var.

Ama sulama yapan çiftçilerimizin bilinçsiz kullanması neticesinde suyun Akçakale’ye ulaşmadığını gördük. Kaymakamlarımız ve ilgililere suyun dikkatli kullanılması konusunda talimat verdik ama başarılı olamadık.

Sonuçta görevi terörle mücadele ve güvenlik olan özel harekât birimlerine Suruç’ta ana kanal boyunca nöbet tutturmak zorunda kaldık. Bu ne bize yakışıyor ne de Suruç’a yakışıyor.

Ölülerimizi gömecek toprağı bulamaz olmuştuk. Yer altı su seviyesi yükseliyor, ev yapacak temeli kazamaz duruma geliyoruz. Bu kaynağı bu kadar hesapsız kitapsız kullanmayı ne devlet kabul eder ne vicdan kabul eder ne de Allah kabul eder.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın