SON DAKİKA

SANDIKTA FETÖ’CÜ ARAYAN AKP SÖZCÜSÜ YAVUZ’DAN ŞOK GÖRÜNTÜLER

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un FETÖ’nün düzenlediği Türkçe Olimpiyatlarına aktif olarak katıldığı görüntüler ortaya çıktı.

Bu haber 08 Nisan 2019 - 23:55 'de eklendi. Son Güncelleme9 Nisan 2019 - 01:05
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un FETÖ’nün düzenlediği Türkçe Olimpiyatlarına aktif olarak katıldığı görüntüler ortaya çıktı.

İstanbul’daki seçimlere ilişkin sık sık açıklamalar yaparak kamuoyunda büyük tepkilere neden olan ifadeler kullanan Ali İhsan Yavuz son olarak sandık başkanları arasında FETÖ’cülerin olabileceğini iddia etmişti.

Yavuz, “Sandık başkanlarından FETÖ kapsamında ihraç edilen var mı diye araştırmaya devam ediyoruz” demişti.

Yavuz’un bu açıklaması üzerinden çok geçmeden Türkçe Olimpiyatlarında sahneye çıkarak organizasyona destek verdiğine dair görüntüler olduğu anlaşıldı.

ODATV’nin haberine göre, sosyal medyada Ali İhsan Yavuz’a dair FETÖ görüntüleri bununla da kalmadı. Yavuz’un FETÖ ve AKP arasında baş gösteren dershane kavgası sürerken Kurban Bayramı’nda FETÖ’nün Rusya’daki kurban kampanyasına destek olmak için Moskova’ya gittiği de ortaya çıktı.

Aynı zamanda Sakarya Milletvekili olan Ali İhsan Yavuz’un memleketi FETÖ’nün en güçlü örgütlenmesinin olduğu yer olarak biliniyor.

15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminin başında yer alan isimlerden olan kaçak Adil Öksüz de Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde görev yapıyordu.

Atatürk'ün Katilleri

FETÖ OKULUNU ZİYARETE GİTMİŞ

Öte yandan, Ali İhsan Yavuz’un 2013 yılında attığı bir tweet de ortaya çıktı.

Paylaşımında, “Paderborn’da bölgenin en büyük okullarından birini, bir Türk okulunu ziyarete gidiyoruz.” diye yazmıştı. FETÖ terör örgütünün, Almanya yapılanmasında, diğer birçok şehirde olduğu gibi Paderborn’da da Türk okulu açtığı biliniyor.

İşte o paylaşım:

AKP’li Yavuz’un, yine 2013 yılında attığı bir başka tweet ise şöyle:

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!