SON DAKİKA

Sahte estetik uzmanına 6 yıl hapis

Adana 3.

Bu haber 16 Kasım 2017 - 17:19 'de eklendi.
Abone ol

Adana 3. Asliye Ceza Mahkemesi’de görülen davanın karar duruşmasına, tutuklu sanık Soner Gülnaz ile tarafların avukatları katıldı. Müşteki hemşire Merve Keleş ise duruşmaya geç geldiği için salona alınmadı. 

Mahkeme hakimi, sanık Gülnaz’ın daha önce ‘Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanunu’na muhalefet’ suçundan savunmasını yaptığını hatırlatıp, ‘dolandırıcılık’ ve ‘taksirle yaralama’ suçlarından da savunma yapmasını istedi.

Söz verilen Gülnaz, kimsenin canını yakmak ve zarar vermek istemediğini söyledi.

‘DOKTORA YÖNLENDİRİP KOMİSYON ALACAKTIM’

Dolgu ve botoks işlemini kuaför salonu ortamında yaptığını itiraf eden Gülnaz, “Merve Keleş ile Güllü S. bana hasta göndereceklerini söylemeleri üzerine bu işlemleri yaptım. Kendilerinden para almadım. Ben de müşterileri doktora yönlendirip komisyonumu alacaktım. Hem kendim iş yapacaktım hem de ayrıca para kazanacaktım. Evet suçluyum ama kimseyi dolandırmadım” ifadesini kullandı.

‘ECZANEDE ÇALIŞTIM, ENJEKSİYON İŞİNİ ÇOK İYİ BİLİRİM’

Gülnaz, yaralama suçlamasını kabul etmeyerek şunları kaydetti:

“Eczanede çalıştığımdan enjeksiyon yapmasını çok iyi bilirim. Merve ve Zehra’ya dolgu yaptıktan sonra başkasının rujunu kullanmamaları ve öpüşmeleri halinde bile enfeksiyon kapabilecekleri konusunda uyardım. Bir doktorun yanında işlemin nasıl yapıldığını görmüştüm. Dolguyu usulüne göre yaptım. Merve dudağı şişince beni aradı. Kendisi Balcalı Hastanesinde çalışmasına rağmen birlikte başka bir hastaneye gittik. Doktor, enfeksiyon kaptığını söyledi, bir hafta sonra iyileşeceğini belirtti.” 

ÜST DUDAĞINI KULLANAMIYOR

Müştekilerden hemşire Keleş’in avukatı Hatice Uçar da müvekkilinin halen üst dudağını kullanamadığını, sanığın dolguda kullandığı malzemeyi söylememesi üzerine tedavisinin de yapılamadığını ileri sürdü.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

İleride müvekkilinin yüzünde hasar oluşabileceğine de dikkati çeken Uçar, “Müvekkilim 35 gün yoğun bakımda kalmıştır. Nasıl kendi canına kastetmek istesin. Sanık, insan sağlığı ile oynayarak müştekilerin hem hayatlarını riske atmış hem de dolandırmıştır. Toplumu ilgilendiren bir olaydır. Kendisi bu davadan tahliye olduktan sonra başka suçtan tutuklu bulunurken cezaevinden kaçmıştır” ifadesini kullandı.

Tekrar söz verilen Gülnaz ise çok pişman olduğunu dile getirerek “Bir daha asla böyle bir şeye girişmeyeceğim. Pişmanım. Devletimin işinde 10 yıl çalışmaya razıyım. Suçumu kabul ediyorum. Ancak bir insanı yaralayacak kadar cani değilim.” dedi.

Mahkeme hakimi, sanığa Merve Keleş ve Zehra U’yu dudaklarına dolgu yaparak dolandırdığı gerekçesiyle 4 yıl, “Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanunu’na muhalefet” suçundan da 2 yıl olmak üzere 6 yıl hapis ve 4 bin 100 lira da adli para cezası verdi. Güllü S. ve eşi Celal S. ise zarar görmediklerini ve sanıktan şikayetçi olmadıklarını belirttikleri için her iki müşteki yönünden karar verilmedi. 

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!