SON DAKİKA

SAĞLIK ÇALIŞANLARI TEST SIKINTISI ÇEKERKEN YANDAŞLAR TESTLERLE OYNUYOR

Türkiye’de yapılan günlük koronavirüs tanı testi sayısının az olması tartışma konusu olmuştu. Ethem Sancak’ın yeğeni Murat Sancak evinde birçok hızlı tanı kiti denedi. Tepkilerin ardından açıklama yapan Sancak, “Ücreti mukabil olarak şirketimize teslim edilen testi aile ortamında denedik” diyerek görüntüleri savundu.

Bu haber 27 Mart 2020 - 19:34 'de eklendi. Son Güncelleme27 Mart 2020 - 19:48

Sağlıkçıların “yaygın test” talebine rağmen günde ortalama 3 bin test yapılmasına yönelik tepkiler devam ederken Cihan Şanlı isimli hesaptan paylaşılan bir video, koronavirüs tanı kitlerine nasıl ulaşılabildiğine dair soru işareti yarattı.

Görüntülerde, Cumhurbaşkanlığı forslu yüzük takan Adana Demirspor Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak’ın karşısındaki kişiyle güle oynaya test yaptığı görüldü.

Avrasya Araştırmaları Başkanı Kemal Özkiraz ise konu ile ilgili paylaşımında videodaki bir diğer kişinin eski bir başbakanın koruma müdürü olduğunun söylendiğini belirtti.

‘PARASINI VERDİK’ SAVUNMASI

Kısa sürede sosyal medyada gündem yaratan ve büyük tepki çeken videoya ilişkin açıklama yapan Sancak, testlerin ücret karşılığı temin edildiğini söyleyerek kendisini şöyle savundu:

“Sosyal medyada dolaşan bir videoda denediğimiz görülen ürün CCA Sağlık Hizmetleri’nden ücreti mukabili şirketimize temin edilmiştir. Aile ortamında deneme amaçlı yapılan testin videosu hiçbir amaç güdülmeden tamamen bilgim dışında paylaşılmıştır.”

HALK TEST İÇİN SIRA BEKLİYOR

Öte yandan, halk koronavirüs testi yaptırabilmek için günlerdir kuyrukta bekliyor. Bakırköy Sadi Konuk Hastanesi önündeki kuyruk her geçen gün artıyor.

İLK SKANDAL DEĞİL

Ethem Sancak’ın yeğeni Murat Sancak, daha önce de CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in ortaya çıkardığı “kan skandalıyla” gündeme gelmişti.

Murat Sancak’a ait Maxicells AŞ’ye, Sağlık Bakanlığı ve Kızılay seferber edilmiş, protokol ve sözleşmede Murat Sancak’ın “işlerini kolaylaştırmak” için sağlanan “sınırsız ayrıcalıklar” tanınmıştı.

Sağlık Bakanlığı ve Kızılay seferber edildi, ‘Erdoğan aşığı’ Ethem Sancak’ın yeğenine kıyak sözleşme
 

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen yerli kan ürünü üretilmesi amacıyla başlatılan projede ihaleyi alan Murat Sancak’ın 3 ay kullanım ömrü kalan ürünleri ucuza ithal ettiği ve yüzde 1800 kârla sattığı ortaya çıkmıştı.

Yüzde 1800 kârla sattıyor! Ethem Sancak’ın yeğeninin ‘kan tekeli’

Özgür Özel’in gündeme getirdiği konuyu Sağlık Bakanlığı da kabul etmiş fakat hiçbir soruşturma başlatılmamıştı.

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!