SON DAKİKA

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN GRİP AŞISI AÇIKLAMASI: KADEMELİ ŞEKİLDE UYGULANACAK

Sağlık Bakanlığı, grip aşısıyla ilgili açıklama yaptı. Bakanlık yaptığı açıklamada aşı üretiminin sınırlı olması nedeniyle aşının risk gruplarına göre kademeli bir şekilde uygulanacağını belirtti.

Bu haber 21 Ekim 2020 - 17:35 'de eklendi.
Abone ol

Sağlık Bakanlığı’ndan grip aşısı açıklaması geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada aşının risk grupları sıralanarak kademeli bir şekilde yapılacağını bildirdi.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

“Bakanlığımız, geçmiş yıllarda olduğundan daha fazla influenza aşısı temin etmek üzere bağlantılarını sağlamış durumdadır.  Ancak tüm dünyada üretim kapasitesinin sınırlı olması nedeniyle belli bir zaman diliminde peyderpey temin edilmektedir. Bu nedenle belirlenen risk grupları ağırlık derecesine göre sıralanarak kademeli bir şekilde aşı yapılması öngörülmüştür.

1-Vatandaşlarımız risk durumlarını E-nabız sistemi üzerinden öğrenebileceklerdir.

2. İlgili aşı, hekimler tarafından sadece Reçetem Sistemi üzerinden yazılacaktır.  Manuel yazılan reçeteler işleme alınmayacaktır.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

3. İlgili aşı yalnızca serbest eczanelerce temin edilecektir. Eczanenin Reçetem Sistemi’ne reçeteyi girmesi ile İlaç Takip Sistemi’nde (İTS) aşı temin hakkı oluşturulacaktır.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!