SON DAKİKA

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN 1,1 MİLYON LİRAYA KORONAVİRÜS ANKETİ

Sağlık Bakanlığı korona virüs salgını sürecinin nasıl yönetildiğine ve toplumun ‘korona virüs ile ilgili algısını ve davranış düzeyini’ araştırmak için anket yaptıracak. 1 milyon 100 bin TL’lik anketin ihalesini iktidara yakınlığı ile bilinen GENAR Araştırma Şirketi aldı.

Bu haber 01 Eylül 2020 - 0:30 'de eklendi.

Sağlık Bakanlığı, 1.1 milyon TL’ye salgınla ilgili anket yaptıracak. Bakanlığın anket ihalesini, pandemi sürecinde halkın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya 5 üzerinden 4.37 puan verdiğini, halkın yüzde 75’inin bakanlığı başarılı bulduğunu iddia eden ankete imza atan GENAR Araştırma Şirketi yapacak.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü, İhsan Aktaş’ın başkanı olduğu GENAR Araştırma Şirketi’ne 1 milyon 99 bin TL ödeyerek “araştırma” yaptıracağını açıkladı. Sağlık Bakanlığı ile Genar Araştırma Şirketi arasında 14 Ağustos tarihinde imzalanan sözleşmede “Toplumun Yeni Koronavirüsle ilgili Algı ve Davranış Düzeyini Ölçecek Koronavirüs Barometresi Araştırması” yapılacağı belirtildi. Bakanlık, araştırmanın 270 gün içerisinde tamamlanmasını da istedi.

ÜÇ AYRI SAHA ARAŞTIRMASI YAPILACAK

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; Sağlık Bakanlığı, milyonlarca liralık araştırmaya yönelik, “Salgınla mücadelede olumlu yöndeki veya risk içermesi muhtemel toplumsal eğilimleri anlamaya ve mücadele gücünü artırmaya yönelik araştırmalar yapılacaktır” açıklaması yaptı. Bakanlık, araştırma kapsamında GENAR Araştırma Şirketi’nin üç adet saha araştırması yapacağını ve araştırmanın belirlenen örneklem büyüklüğü kapsamında, “hanelerde rastgele olarak belirlenen birer kişiye yüz yüze anket uygulaması” şeklinde yapılacağını da belirtti.

İSKİ’NİN İTİBARINI ARAŞTIRMIŞLAR

İhsan Aktaş’ın başkanlığını yaptığı GENAR Araştırma Şirketi, AKP yönetiminde olduğu dönemde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden ihale aldığı biliniyor. GENAR Araştırma Şirketi 2018 yılında İstanbul Su ve Kanal İdaresi (İSKİ) Genel Müdürlüğü’nün “Kurumsal İtibar ve Algı Araştırması” ihalesini de 171 bin 500 TL’ye aldı. İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 2015 yılında “Belediye Bilgi Teknolojileri İletişim Araştırması” ihalesini de 152 bin 500 TL’ye Genar Araştırma Şirketi’ne verdi. İBB, her iki ihaleyi de Kamu İhale Kanunu’nun tartışmalı pazarlık yöntemiyle düzenleyerek GENAR Araştırma Şirketi’ne verdi

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!