SON DAKİKA

SADDAM’IN İDAMININ ÜZERİNDEN 19 YIL GEÇTİ

13 yıl önce bugün, 30 Aralık 2006 Cumartesi sabah saat 06.00’da, Irak devrik lideri Saddam Hüseyin idam edildi. Kurban bayramının ilk günü olan o gün, idam görüntüleri Irak televizyonundan tüm dünyaya servis edildi.LL

Bu haber 03 Ocak 2020 - 18:12 'de eklendi. Son Güncelleme3 Ocak 2020 - 19:07
Abone ol

(m.yeniakit.com.tr)’da yer alan habere göre, ABD 2003 YILINDA IRAK’I İŞGAL ETTİ: ABD 2003’te Irak’a düşmanlık tohumları serpti Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin’i ilk sorgulayan eski ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA) Ajanı John Nixon, iki aydan fazla süren sorgulamalardan sonra bu ülkede kimyasal silah olmadığı sonucuna vardıklarını söyledi.

BAHANE: SADDAM KİMYASAL SİLAH ÜRETİYOR

NİXON’UN AÇIKLAMALARI: Saddam Hüseyin’in yakalandığında Amerikan yönetiminin devrik lidere ne yapacağını bilmediğini söyleyen emekli ajan, haftalarca sadece onu konuşturmalarını istediklerini ve kendisinin de Saddam’la Irak ve Ortadoğu tarihi üzerine uzun uzun görüşmeler yaptığını anlattı. Herkesin merak ettiği kitle imha silahları konusunda uzun uzun konuştuklarını kaydeden Nixon, sözlerini şöyle sürdürdü: “İki ay süren ve her defasında konunun bir şekilde kitle imha silahlarına geldiği sorgulama sonucunda Saddam ile aynı sonuca vardım; Irak’ta kimyasal silah yoktu. Irak rejiminin bir kimyasal silah programı veya nükleer programı yoktu. Aynı zamanda Saddam’ın ileride böyle bir planı da yoktu.”

HER ZAMANKİ YALAN: DEMOKRASİ ve ÖZGÜRLÜK GETİRECEĞİZ

HER ZAMANKİ YALAN: DEMOKRASİ ve ÖZGÜRLÜK GETİRECEĞİZ

HER ZAMANKİ YALAN: DEMOKRASİ ve ÖZGÜRLÜK GETİRECEĞİZ

ABD GİRDİKTEN SONRA IRAK’IN HALİ

HER ZAMANKİ YALAN: DEMOKRASİ ve ÖZGÜRLÜK GETİRECEĞİZ

İŞKENCELER…

ZULÜMDEN KAÇIŞLAR..

İŞKENCE ÜSSÜ: EBU GUREYB CEZAEVİ

KUTSAL MABED CAMİLERİ DE KİRLETTİLER…

IRAK HAZİNESİNDEKİ ALTIN KÜLÇELERİ İŞGALCİLERİN ELİNE GEÇTİ

https://m.yeniakit.com.tr/foto-galeri/irak-halki-onu-simdi-mumla-ariyor-saddam-19-yil-once-bugun-idam-edilmisti-18749

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!