SON DAKİKA

Rusya’dan Ülkenin Güneyinde S-400 Hava Savunma Füze Sistemleri ile Askeri Tatbikat

Rusya, S-400 hava savunma füze sistemleri ile taktik tatbikat icra etti

Bu haber 15 Nisan 2021 - 21:36 'de eklendi. Son Güncelleme15 Nisan 2021 - 22:44
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

(defenceturk.net)’te yer alan habere göre; Rusya Savunma Bakanlığı, ülkenin güney sınırlarında konuşlu S-400 hava savunma füze sistemleri ile taktik tatbikat icra edildiğini açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklama ile birlikte atışlara dair görüntüler de servis edildi. Servis edilen görüntülerde S-400 hava savunma sisteminin füzelerinin lançerlerden başarıyla ateşlendiği görülmekle birlikte hedeflerin imhasına dair herhangi bir bulgu yok. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Güney Askeri Bölgesi’nin S-400 hava savunma sistemi, Buryatia’daki Telemba özel eğitim sahasında bir taktik tatbikatının bir parçası olarak sahte düşman hava hedeflerini imha etti.” ifadesine yer verildi.

Baykal Gölü’nün doğusunda yer alan Buryatia Cumhuriyeti sınırları içerisindeki Telemba’daki eğitim sahası Rus hava savunma birimlerinin eğitimlerinin icra edildiği özel bir alandır.

Mart 2021’de yine Telemba’daki eğitim sahasında S-400 hava savunma sistemleri ile bir dizi tatbikat icra edilmişti.

Atatürk'ün Katilleri

S-400 ”Triumph” Hava Savunma Füze Sistemi

S-400 ”Triumph” seyyar hava savunma sistemi erken ihbar/uyarı uçaklarına, keşif/saldırının bir parçası olabilecek savaş uçaklarına, seyir halindeki stratejik füze taşıyıcılarına, taktik balistik füzelere, orta menzilli balistik füzelere, yoğun radar karşı tedbirleri kaynaklı hava tehditlerine ve güncel/gelişmiş hava tehditlerine müdahale için tasarlanmıştır.

Bünyesinde birden fazla türde füze barındıran S-400 sistemi, hava soluyan hedeflere azami 380 km’ye kadar etkilidir. S-400 sistemi 91N6E radarı ile S bantda azami 600 km’ye kadar tarama yapabilmektedir. Eş zamanlı olarak 300 adede kadar hedefi takip edebilen sistem azami 80 hedefe eş zamanlı angaje olabilmektedir.S-400 ”Triumph” hava savunma sistemi, otonom modda veya üst komuta görevleriyle ya da harici radar veri aktarma sistemleriyle etkileşime girerek saldırı harekâtını gerçekleştirir.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!