SON DAKİKA

Rusya’dan Soğuk Savaş Açıklaması: ‘En Kötüsüne Hazırız’

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, basın mensuplarının “ABD ve Rusya yeni bir soğuk savaşta mı?” sorusuna, “En iyisini umuyoruz, ama en kötüsüne hazırız” yanıtını verdi.

Bu haber 19 Mart 2021 - 22:02 'de eklendi.
Abone ol

ABD Başkanı Joe Biden’ın ‘katil’ ifadesini yönelttiği Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin gerilimin ardından karşılıklı peş peşe açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Rusya’da Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, basın mensuplarının, ‘Soğuk savaş’ sorusunu yanıtladı. Basın mensuplarının, ABD Başkanı Joe Biden’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e yönelik ‘katil’ yorumunun ardından, ‘Dünya yeni bir soğuk savaşa mı hazırlanıyor?’ sorusuna, “En iyisini umuyoruz, ama ne kötüsüne hazırız” dedi.

PUTİN: ŞARTIM ŞU Kİ CANLI YAYINDA YAPACAĞIZ

Rus medyasına açıklamalarda bulunan Putin, ABD Başkanı Biden’ı canlı yayında tartışmaya çağırdı. Putin şu ifadelere yer verdi: “Bunu pek fazla uzatmazdım, hafta sonu taygaya gitmek, biraz dinlenmek istiyorum, fakat bunu yarın ya da pazartesi yapmaya hazırım. ABD tarafı için uygun herhangi bir zaman bunu yapmaya hazırız. Daha şimdiden Dışişleri Bakanlığı’na ilgili talimatı vereceğim. Başkan Biden’ı tartışmamıza devam etmek için davet etmek istiyorum. Ancak şartım şu ki bunu canlı yayında yapacağız. Herhangi bir erteleme olmaksızın, doğrudan açık, bir tartışmada olacak. Rusya halkı, ABD halkı ve diğer birçok ülke bu konuyla ilgileniyor gibi görünüyor.”

MOSKOVA-WASHİGTON HATTINDA ‘KATİL’ GERİLİMİ

ABD Başkanı Joe Biden, ABC televizyonuna verdiği röportajda, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e “katil” demiş ve Rusya’nın ABD 2020 başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiaları kapsamında, “Bedelini ödeyecek, çok yakında göreceksiniz” ifadelerini kullanmıştı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Rusya lideri Putin, kendisine “katil” diyen ABD Başkanı Biden’a psikolojiye atıf yaparak yanıt verdi. Putin, Biden’ın “kendi özelliklerini başkalarına yansıttığı” nı söyledi.

Putin, “Sağlıklı olsun. Ona sıhhat diliyorum. Şaka yapmıyorum, kinaye yapmadan söylüyorum bunu” şeklinde konuştu.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!