SON DAKİKA

Rusya’dan S-400 Almak İsteyen Hindistan Genelkurmay Başkanı Helikopter Kazasında Hayatını Kaybetti

AFP’de yer alan son dakika gelişmesine göre, Hindistan Genelkurmay Başkanı General Bipin Rawat’ı taşıyan helikopter ülkenin güneydeki Tamil Nadu eyaletinde düştü. Devlet televizyonu kazada dört kişinin öldüğünü duyurdu. Ancak hayatını kaybedenler arasında Rawat’ın olup olmadığına dair bir bilgi paylaşılmadı. Güvenlik güçleri ise Rawat’ın evinin önünde güvenlik önlemleri aldı.

Bu haber 08 Aralık 2021 - 15:04 'de eklendi.
Abone ol

Hindistan ülkenin güneyinden gelen kaza haberinin şokunu yaşıyor.

Hindistan Hava Kuvvetleri Twitter’da yaptığı açıklamada ülkenin güneydeki Tamil Nadu eyaletinde bir helikopter kazası yaşandığı bilgisine yer verildi..

AFP’de yer alan Son Dakika gelişmesine göre, Hindistan Genelkurmay Başkanı General Bipin Rawat da yolcular arasında yer alıyordu.

Helikopterde Rawat’ın eşinin de düşen helikopterin yolcuları arasında olduğu belirtiliyor.

Mi-17V5 tipi Helikopterde, aralarında üst düzey savunma yetkilileri dahil beşi mürettebat 14 kişi bulunduğu belirtiliyor.

Devlet televizyonu kazada dört kişinin öldüğünü duyurdu. Ancak hayatını kaybedenler arasında Rawat’ın olup olmadığına dair bir bilgi paylaşılmadı.

Aynı haberde 3 kişinin kurtarıldığı ve bu kişilerin hastanede tedavi altında oldukları bilgilerine yer verildi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

MODI’DEN ACİL TOPLANTI KARARI

Kazanın ardından Hindistan Başbakanı Narendra Modi, acil kabine toplantısı kararı aldı.

BIPIN RAWAT KİMDİR? 

Hindistan’da kara, hava ve deniz kuvvetleri komutanlıkları 2019 yılı sonunda birleştirilmiş ve 63 yaşındaki eski Kara Kuvvetleri Komutanı Rawat da Hindistan Genelkurmay Başkanı olarak atanmıştı.

1,3 milyon askeri olan Hindistan ordusuna 1978’de katılan Rawat, daha önce Keşmir’in Hindistan yönetimindeki kesiminde ve Çin sınırındaki kuvvetlere komuta etmişti.

Rawat, Hindistan’ın kuzeydoğu sınırındaki isyanların azaltılmasındaki rolü ve komşu Myanmar’a yapılan sınır ötesi harekatı yönetmesiyle tanınıyor.

Hindistan hükümetine yakınlığı ile tanınan Rawat’ın, tartışmalı Keşmir bölgesinde “teröristleri linç etmekten” bahsettiği yolundaki Haberler tepki çekmişti.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!