SON DAKİKA

RUSYA’DAN AVRUPA’YA TEPKİ!

Rusya Dışişleri Bakanlığı, bazı Avrupa ülkelerinin Venezüella’da 8 gün içinde seçim yapılmaması durumunda Ulusal Meclis Başkanı Juan Guadio’yu geçici devlet başkanı olarak tanıyacaklarını açıklamasına tepki gösterdi.

Bu haber 27 Ocak 2019 - 0:06 'de eklendi.
Abone ol

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bir dizi Avrupa başkentlerinin Caracas’taki meşru yönetimden 8 gün içinde seçim ilan edilmesi yönünde ‘ültimatom’ talebinde bulunduğu hatırlatıldı.

Avrupa’daki bu ülkelerin seçim şartına, muhalefet lideri Juan Guaido’nun yeni devlet başkanı olarak tanınması tehdidinin eşlik ettiği belirtilen açıklamada, “Venezüella’daki olaylar giderek daha endişe verici hale geliyor” ifadesi kullanıldı.Bu ültimatomların, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde düzenlenecek toplantı öncesinde yapıldığına dikkat çekilen açıklamada, bütün bunların arkasında Washington’un desteğinin açıkça görüldüğü vurgulandı.

‘DIŞARIDAN YAPILAN MÜDAHALE, DURUMU RADİKALLEŞTİRECEK’

Venezüella’daki hadiselerin iç politikadaki durumu gerdiğine işaret edilen açıklamada, içeriye dışarıdan yapılan müdahalenin durumu radikalleştireceğine dikkat çekildi.Açıklamada, “Egemen bir devletin iç işlerine alaycı, açık müdahale devam ediyor. Bu sona ermelidir” değerlendirmesinde bulunuldu.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Ayrıca, Rusya’nın Venezüella’daki siyasi güçler arasındaki karşılıklı anlayışın ve iç huzurun sağlanması için gereken katkıda bulunmaya hazır olduğu ifade edildi.

Parlamento Haber | Korku yok!