SON DAKİKA

RUSYA’DAN AKDENİZ’DE ‘MUHAREBEYE HAZIRLIK’ TATBİKATI

Rus Deniz ve Hava Kuvvetleri, Akdeniz’de muharebeye hazırlık seviyesini test etmek amacıyla ortak tatbikat gerçekleştirdi.

Bu haber 04 Kasım 2019 - 19:41 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Rusya donanması ve Hava Kuvvetleri, Rus güçlerinin muharebeye hazırlığını test etmek amacıyla Akdeniz’de tatbikat düzenledi. Tatbikatta beşten fazla savaş ve destek gemisi yer aldı.

Gazetecilere konuşan harekat komutanı, Birinci Seviye Kaptan Sergey Tronev, tatbikatın başlıca özelliğinin Karadeniz, Baltık filosundan savaş ve destek gemilerinin, Bastion füze sistemi, Hava Kuvvetleri’nden hava araçları ve mayın tarama gemilerinin bulunduğu bir grubun da katılması olduğunu ifade etti.

Tronev, “Şu an tatbikatın aktif aşaması sona erdi. Füze ve topçu silahlarının kullanımı, gemilerin hareket sırasında korunmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirildi. Tatbikatta olumlu sonuçlar elde ettik” dedi.

Atatürk'ün Katilleri

Tronev’e göre, gemilerin yanı sıra denizaltı, hava savunma araçlarının korunmasının yanı sıra Akdeniz’in doğusunda konuşlu yabancı donanma güçlerinin takibine ilişkin faaliyetler de yürütüldü. Tatbikat sırasında gerek hava araçlarının gerek kıyıdaki teçhizatların gerek ise gemilerin katılımıyla atışlar yapıldı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!